اهل سنت ایرانگزارش و گفتگو

دکتر جلالی زاده : روسای جمهور تاکنون نتوانسته اند به خواسته‌های قانونی اهل‌سنت پاسخ دهند

دکتر جلالی زاده : روسای جمهور تاکنون نتوانسته اند به خواسته‌های قانونی اهل‌سنت پاسخ دهندjalalizadeh 300x205 - دکتر جلالی زاده : روسای جمهور تاکنون نتوانسته اند به خواسته‌های قانونی اهل‌سنت پاسخ دهند

دکتر جلال جلال جلالی زاده از چهره های سرشناس علمی، مذهبی و سیاسی اهل سنت ایران با بیان اینکه رؤسای جمهوری که تا حالا آمده‌اند و توانسته‌‌اند با آرای اهل‌سنت رئیس جمهور شوند، نتوانسته‌اند به خواسته‌های اهل‌سنت پاسخ بدهند ، اجرای کامل قانون اساسی را خواستار شد و گفت: “اهل‌سنت برای احقاق حقوق خود از راههای مدنی و قانونی کوتاه نخواهند آمد.”

وی در گفت و گو با ” پایگاه اطلاع رسانی سنی آنلاین” با تاکید بر اجرای کامل قانون اساسی اظهار داشت: به نظر بنده رؤسای جمهوری که تا حالا آمده‌اند و توانسته‌‌اند با آرای اهل‌سنت رئیس جمهور شوند، نتوانسته‌اند قانون اساسی را به‌طور کامل اجرا کنند و به خواسته‌های اهل‌سنت پاسخ بدهند. البته آقای روحانی در مقایسه با رؤسای جمهور قبلی در این زمینه قدم‌هایی برداشته است، اما به نظر من کافی و کامل نیست.

دکتر جلالی زاده تصریح کرد: اگر قرار است جامعه اهل‌سنت  آقای دکتر روحانی را مجدداً در دور دوم انتخاب کند، باید به صورت شفاف و روشن مطالبات خودش را دسته‌بندی و مطرح کند و رسیدگی به مطالبات اهل‌سنت را به‌عنوان یک شرط قرار دهند. آقای روحانی نیز باید به صورت شفاف اعلام کند که به تمام مطالبات اهل‌سنت پاسخ می‌دهد. در شهرستان‌ها نیز باید قانون اساسی اجرا شود و اهل‌سنت به‌عنوان شهروند درجه یک شناخته شود.
دکتر جلالی زاده ” نداشتن اختیارات لازم و دیگر موانع بر سر راه رییس جمهور” را عنوان کرد و در این زمینه خاطرنشان ساخت: البته به نظر من رئیس‌جمهور نباید در مقابل فشارهای جانبی کوتاه بیاید و اجازه دهد مصالح عمومی مردم و کسانی که به ایشان رأی داده‌اند فدای خواسته‌ها و توقعات افراد یا گروه‌هایی شوند که معتقد به حقوق برابر برای همه ایرانیان نیستند.
استاد دانشکده الهیات دانشگاه تهران و نماینده مردم سنندج در مجلس ششم شورای اسلامی با بیان اینکه اهل‌سنت برای احقاق حقوق خود از تلاش‌های مدنی و قانونی کوتاه نخواهند آمد ، به آینده اهل‌سنت در ایران اظهار امیدواری کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا