اخبار ایران و جهان

رئیس جمهور امریکا: داعش نماینده اسلام نیست

رئیس جمهور امریکا: داعش نماینده اسلام نیست

300x168 - رئیس جمهور امریکا: داعش نماینده اسلام نیست

رئیس جمهور امریکا پس از حادثۀ تیراندازی مرگبار در ایالت کالیفرنیا می‌گوید که گروه تروریستی داعش «نماینده اسلام» نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت به نقل از “پرس تی وی” باراک اوباما، شامگاه یکشنبه (۱۵ آذر) در یک سخنرانی تلویزیونی با موضوع تیراندازی در شهر سن برناردینو، تاکید کرد که امریکا گروه داعش را شکست خواهد داد.

این تیراندازی مرگبار، صبح چهارشنبه (۱۱ آذر) در یک مرکز نگهداری از معلولان در منطقۀ سن برناردینو در جنوب ایالت کالیفرنیا در امریکا رخ داد و ۱۴ کشته بر جای گذاشت.

اوباما گفت: «تهدید تروریستی وارد مرحلۀ جدیدی شده است… می‌دانم که پس از این همه جنگ، بسیاری از امریکایی‌ها می‌پرسند آیا ما با سرطانی روبرو هستیم که هیچ درمان فوری ندارد؟… تهدید تروریسم واقعی است، اما ما آن را شکست می‌دهیم.»

رئیس جمهور امریکا افزود: «داعش نمایندۀ اسلام نیست، اعضای این گروه قاتل و جانی و بخشی از فرقۀ مرگ هستند. آن‌ها کسر بسیار کوچکی از بیش از یک میلیار مسلمان در سراسر جهان هستند، از جمله میلیون‌ها مسلمان امریکایی و وطن پرست که ایدئولوژی نفرت‌انگیز آن‌ها را رد می‌کنند.»

وی تاکید کرد که مبارزۀ امریکا علیه داعش به یک جنگ زمینی طولانی در سوریه یا عراق کشیده نخواهد شد.

اوباما گفت: «ما نباید بار دیگر به سمت یک جنگ زمینی طولانی و هزینه‌بر در عراق و سوریه کشیده شویم. این موضوعی است که گروه‌هایی مانند داعش خواهان آن هستند.»

وی از مسلمانان خواست که با «ایدئولوژی افراطی» مبارزه کنند و همچنین با غرب در مبارزه با داعش متحد شوند.

رئیس جمهور ایالات متحده گفت: «نباید بگذاریم با تعریف (غلط) این مبارزه به عنوان جنگ میان امریکا و اسلام، مقابل یکدیگر قرار بگیریم.»

وی افزود: «این به معنای انکار این حقیقت نیست که یک ایدئولوژی افراطی در میان برخی جوامع مسلمان گسترش یافته است. این یک مشکل واقعی است که مسلمانان باید بدون بهانه با آن مقابله کنند.»

سیدرضوان فاروق، ۲۸ ساله و تشفین مالک ۲۷ ساله دو مهاجمی بودند که حادثۀ تیراندازی در کالیفرنیا را رقم زدند. هر دوی این مهاجمین پس از حادثه در درگیری با پلیس به ضرب گلوله کشته شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا