اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

روحانی: حل اختلافات در جهان اسلام، با روش‌های مسالمت‌آمیز میسر است

روحانی: حل اختلافات در جهان اسلام با روش‌های مسالمت‌آمیز میسر استthumbs b c 4ac329986a57df189b9dc41a63a435ef 150x150 - روحانی: حل اختلافات در جهان اسلام، با روش‌های مسالمت‌آمیز میسر است

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در نشست غیرعلنى سران سازمان همکارى اسلامی بر حل و فصل مشکلات جهان اسلام از راه مسالمت آمیز و مذاکرات تاکید کرد.

روحانی در سخنرانی خود اظهار داشت: اختلافات در جهان اسلام، معضل همه ما است و حل ‌و فصل این مشکل تنها از مسیر دیپلماتیک و با استفاده از روش‌های مسالمت‌آمیز و مذاکرات میسر است.

رئیس جمهور کشورمان گفت: براى جهان اسلام شایسته نیست که در موج ناامنی، خشونت و تروریسم سازمان‌یافته درغلطیده و مبتلا به عقب‌ماندگی و توسعه‌نیافتگی همه‌جانبه شود، بلکه سزاوار آن است که در جایگاه برتر بنشیند و این ممکن نیست مگر آنکه با دغدغه بیشتر به وضعیت کنونی و دنیای پیرامونی خویش بیاندیشیم.

روحانی افزود: باید امنیت پایدار، پیشرفت علمی و توسعه همه‌جانبه اعضای سازمان همکاری اسلامی را امنیت، پیشرفت و توسعه جهان اسلام دانست و از آن استقبال کرد و اجازه نداد با ایجاد موقعیت‌های هراس‌انگیز و خلق خطرهای موهوم این ضرورت به محاق برود.

وی همچنین گفت: جمهوری اسلامی ایران از همه اعضای سازمان، مجدانه می‌خواهد که ظرفیت‌های علمی، اقتصادی، سیاسی، نظامی و فرهنگی ایران را از آنِ خود نیز دانسته و قدرت آن را قدرت خود بدانند، همان‌گونه که جمهوری اسلامی ایران همین باور را نسبت به سایر کشورهای اسلامی دارد.

منبع:آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا