اخبار جهان اسلام

روزنامه استرالیایی:اسلام دین صلح و داشتن حجاب حق مسلم هر مسلمانی است

روزنامه استرالیایی:اسلام دین صلح و داشتن حجاب حق مسلم هر مسلمانی استhejab 150x150 - روزنامه استرالیایی:اسلام دین صلح و داشتن حجاب حق مسلم هر مسلمانی است

روزنامه استرالیایی «ایج» چاپ ملبورن نوشت: اسلام دین صلح و داشتن حجاب حق مسلم هر مسلمانی است و ما باید پای درد و دل مسلمانان این کشور که بسیار رنج دیده اند بنشینیم.

«عایشه نووکویچ» دختر یک مرد ارتدوکس یونانی و یک زن مسلمان اندونزیایی به عنوان یک دختر جوان در حال رشد در جای دور افتاده ای در جنوب استرالیا،در گفتگو با این روزنامه می گوید: امروزه اهمیت دارد که بررسی کنیم چرا برخی به گروه های تروریستی می پیوندند.

«روزنامه «ایج» با این اقدام موافق است. به همین دلیل است که ما می خواهیم خوانندگان ما صدای مسلمانان در استرالیا را بشنوند. با آنها صحبت کنند. تجارب و ترس های آنها را ببینند. آنها ممکن است همسایه دوست و یا همکار شما باشند.

پیام آنها این است که اسلام دین صلح و نه خشونت است، اما آنها می گویند مسلمان بودن در این کشور کار آسانی نیست. آنها در مشکلات و همچنین تنش های ایدئولوژیک بسیاری احاطه شده اند. بسیاری از زنان مسلمان به خاطر داشتن حجاب در خیابان ها مورد اذیت و آزار و توهین قرار می گیرند. این افراد قربانیان جهل مردم در خصوص دین و آیین خود هستند.

به گزارش کمیسیون حقوق بشر در سال گذشته، مسلمانان در استرالیا «فحاشی نژادی و مذهبی» را به صورت روزمره شاهد هستند. مجموعه ای از بررسی های سالانه نشان می دهد که دستکم یک پنجم و در برخی موارد یک چهارم استرالیایی ها دیدگاه «تا حدودی منفی» و یا «بسیار منفی» نسبت به مسلمانان دارند و بسیاری از مسلمانان یک خطر بسیار واقعی را از درون جامعه خود احساس می کنند. آنها دسترسی به دختران و پسران خود، دوستان و همکاران خود، آزادی و مسئولیت های دموکراسی را از دست می دهند و برخی به آرمان های افراطی رویگردان می شوند.

باورهای دینی و داشتن حجاب بخشی از حقوق مسلم دموکراتیک مسلمانان است که در برخی مناطق از این حقوق خود محروم می شوند.

انزوا و تبعیض می تواند به نارضایتی و نافرمانی و از خود بیزاری منتهی شود. اگر این موضوع کنترل نشود می تواند تبعات خطرناکی داشته باشد.

آنچه ما در صدای مسلمانان می شنویم، شور و شوق برای زندگی، یک درخواست برای درک اعتقادات مذهبی شان و درخواست برای تنها یک احترام ساده است.

یک مرد استرالیایی می گوید: «سخت ترین بخش مسلمان بودن در این کشور، حضور در جامعه بدون توجه به این است که من که هستم.»

این امر برخلاف نجابت و عقل سلیم است. این امر برخلاف اصول انسجام اجتماعی و تحمل پذیری است که ملت باید داشته باشند.

این اصول رعایت خواهد شد اگر که بخواهیم تغییر کنیم، مفروضات را به چالش بکشیم و دیدگاه های خود را وسعت بخشیم. ما به تداوم نفرت افکنی تنها امنیت خود را از دست خواهیم داد.

ما باید تعصب، ارعاب و جهل را در قبال همسایگان، دوستان و آشنایان مسلمان خود کنار گذاریم.

شنیدن روایت های شخصی و تجارب مسلمانان قطعا شکاف در روابط میان ما با آنها را از بین خواهد برد و بر توطئه بی رحمانه برخی از رهبران سیاسی که به نام امنیت ملی مورد بهره برداری قرار می گیرد، خط بطلان خواهد کشید.

 

منبع: شبستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا