اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

سازمان ملل: آوارگی ۱۲۰ هزار نفر طی دو هفته از سه شهر سوریه

سازمان ملل: آوارگی ۱۲۰ هزار نفر طی دو هفته از سه شهر سوریه115333 198 300x211 - سازمان ملل: آوارگی ۱۲۰ هزار نفر طی دو هفته از سه شهر سوریه

سازمان ملل متحد در گزارشی اعلام کرد که دست کم ۱۲۰ هزار نفر در سه شهر اصلی سوریه از اوایل اکتبر تا کنون بی خانمان شده اند.
بر اساس گزارش «ورلدبولتن»، مرکز امور انسانی سازمان ملل با اعلام این خبر گفته است: طی دو هفته گذشته حداقل ۱۲۰ هزار سوری مجبور به ترک خانه هایشان در «حلب»،«حماه» و «ادلب» شده اند.
بر اساس این گزارش این آمار مربوط به فاصله زمانی ۵ اکتبر تا ۲۲ اکتبر است.
استفان دوجاریک،سخنگوی سازمان ملل در این باره به خبرنگاران گفته است: شمار زیادی از این افراد به ارودگاه های نزدیک مرز ترکیه پناه آورده اند. این افراد به چادر برای سرپناه و سایر اقلام ضروری نظیر آب نیاز مبرم دارند.
گفتنی است، جنگ داخلی در سوریه تا کنون منجر به کشته شدن بیش از ۲۵۰ هزار نفر از سوری ها شده است. در نتیجه این جنگ،همچنین سه میلیون و ۹۰۰ هزار سوری مهاجرت کرده و حداقل هفت میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از آنها بی خانمان شده اند.
همچنین براساس گزارش بنیاد خیریه “نجات کودکان” حدود ۶۰ درصد از بیمارستان‌های این کشور تخریب شده و یا دچار آسیب شده‌اند و نیمی از پزشکان سوریه نیز این کشور را ترک کرده‌اند. داروهای حیاتی بسیار کمیاب هستند و در برخی موارد بیماران خواسته‌اند تا به جای آنکه بدون بیهوشی جراحی شوند، با ضربه یک میله فلزی بیهوش شده و سپس جراحی شوند. بیماری‌هایی همچون سرطان و دیابت که زمانی قابل کنترل بودند در حال حاضر در سوریه به مرگ منجر می‌شوند. در این گزارش آمده است، از زمان آغاز جنگ داخلی سوریه، ۲۰۰ هزار سوری از بیماری های مزمن و به دلیل نبود دارو جان باخته‌اند.

در سوریه فلج اطفال که از سال ۱۹۹۹ میلادی ریشه کن شده بود، دوباره پدیدار شده و دست کم ۱۷ کودک را فلج کرده است. یک مورد مشکوک در میان آوارگان سوری مستقر در لبنان باعث افزایش نگرانی‌ها نسبت به گسترش بیشتر این بیماری شده است.
همه این مسائل و مشکلات دست در دست هم داده تا از سوریه کشوری رو به ویرانی بسازد که بازسازی آن بسیار سخت و یا غیر ممکن باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا