اخبار ایران و جهان

سازمان ملل توقف خشونت ها در سوریه را خواستار شد/ بیش از ۱۲ میلیون سوری نیازمند کمک های اولیه انسانی

imagesلق - سازمان ملل توقف خشونت ها در سوریه را خواستار شد/ بیش از ۱۲ میلیون سوری نیازمند کمک های اولیه انسانیسازمان ملل توقف خشونت ها در سوریه را خواستار شد/ بیش از ۱۲ میلیون سوری نیازمند کمک های اولیه انسانی

استفن اوبریان معاون دبیر کل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه از کشورهای دخیل در مناقشه مسلحانه سوریه اتخاذ تدابیر ملموس برای پایان دادن به درگیری و خشونت در این کشور را خواستار شد. اوبرین در این باره گفت:در وهله اول باید اقدامات عینی برای پایان دادن به خشونت ها در سوریه انجام شود تا مردم این کشور بتوانند به زندگی عادی بازگردند و روند بازسازی کشورشان را آغاز کنند.

به گزارش ندای سنت به نقل از منابع خبری در این بیانیه آمده است:از همه گروه های درگیر جنگ در سوریه میخواهیم تا با التزام به قوانین انسانی و بین المللی شرایط امن و با ثبات را برای مناطق جنگ زده در سوریه فراهم کنند.

اوبرین خاطرنشان کرد که در اینجا مهمترین مسئله، دسترسی کامل گروه های امدارسانی و سازمان ملل به مناطق درگیر جنگ در سوریه است.

بر اساس گزارش سازمان ملل ،بیش از ۱۲ میلیون سوری که حدود پنج و نیم میلیون از آنها را کودکان تشکیل می دهند نیازمند کمک های اولیه انسانی هستند.

این گزارش همچنین حاکی از آن است بیش از چهار میلیون سوری برای حفظ جان خود مجبور به ترک خانه هایشان در مناطق درگیر جنگ سوریه شده اند و به کشورهای خارجی فرار کرده اند و حدود هشت میلیون نفر نیز در داخل کشورشان به مناطق امن‌تر پناه برده اند. بسیاری از این افراد از ابتدای جنگ داخلی سوریه چندین بار برای حفظ جان خود مجبور به تغییر محل اسکان خود شده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا