اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

سازمان همکاری اسلامی، حماس و جهاد اسلامی، حملات تروریستی پاریس را محکوم کردند

سازمان همکاری اسلامی، حماس و جهاد اسلامی، حملات تروریستی پاریس را محکوم کردندn00202092 b 300x169 - سازمان همکاری اسلامی، حماس و جهاد اسلامی، حملات تروریستی پاریس را محکوم کردند

سازمان همکاری اسلامی، حماس و جهاد اسلامی ،طی واکنش هایی حوادث پاریس را محکوم کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت ، سازمان همکاری اسلامی، حملات مرگبار تروریستی در پاریس را که شامگاه جمعه ١٣ نوامبر به کشته شدن دست‌کم ١٢٩ نفر انجامید، به شدت محکوم نمود.
“ایاد بن امین مدنی” دبیر کل سازمان همکاری اسلامی، در واکنش به اقدامات تروریستی در پاریس که داعش مسئولیت آن را برعهده گرفت، با انتشار بیانیه‌ای گفت: «تروریسم، به دشمن اصلی بشریت» تبدیل شده است.

دبیر کل سازمان همکاری اسلامی، ضمن ابراز همدردی با دولت، مردم و خانواده‌های قربانیان حملات پاریس، گفت: «ما حملات وحشیانه در پاریس را که در آن شمار زیادی از شهروندان بی‌گناه کشته و زخمی شدند محکوم می کنیم».

ایاد بن امین مدنی، با اعلام قاطع همبستگی و حمایت سازمان همکاری اسلامی از فرانسه در این «شرایط دشوار و دردناک» متذکر شد: طراحان این رخدادها، «تلاش کردند تا ارزش‌های جهان‌شمول انسانی را با خطر نابودی روبرو سازند».

دبیر کل سازمان همکاری اسلامی تأکید کرد: تروریسم در تمامی اشکال آن محکوم است و جامعه جهانی باید بی‌درنگ با اقدامی مشترک در جهت نابودی تروریسم، عمده‌ترین دشمن بشریت، برخیزد.

در سازمان همکاری اسلامی که مقر آن در جده در عربستان سعودی مستقر است، ۵٧ دولت اسلامی عضویت دارند.

گروه‌های حماس و جهاد اسلامی نیز در واکنش‌های جداگانه، حملات تروریستی مرگبار در پاریس و حومه این شهر را محکوم نمودند.

منبع:رادیو بین المللی فرانسه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا