اهل سنت ایران

سخنان ارزشمند و نصایح دلسوزانه مولانا ساداتی / کرونا و دیگر امراض و مصایب گریبانگیر جامعه بشری

گزیده ای از سخنان ارزشمند و نصایح دلسوزانه مولانا ساداتی در موضوع کرونا و دیگر امراض و مصایب گریبانگیر جامعه بشری/جمعه ۸ فروردین ۹۸

گزیده ای از سخنان ارزشمند و نصایح دلسوزانه مولانا ساداتی /جمعه ۸ فروردین ۹۸IMG 20200214 055320 900 300x300 - سخنان ارزشمند و نصایح دلسوزانه مولانا ساداتی / کرونا و دیگر امراض و مصایب گریبانگیر جامعه بشری

به سبب ویروس کرونا شرایطی بوجود آمده که زندگی روز مره مردم را تحت تاثیر قرار داده و حتی عبادتگاهها از جمله حرمین شریفین خالی شده و عبادات در مساجد را با مشکل مواجه کرده است ؛ لازم است با استغفار و توبه به الله متعال برگردیم.

این از عملکرد و اعمال بشر است؛ امروز این نیاز را داریم نه با شوخی و تمسخر بلکه این نشانه ای از آیات الهی است که تمام حکومتها و پزشکان و مسئولان بهداشت را به عاجزی درآورده است ، در کشورهای پیشرفته فاجعه در حال وقوع است ، علم و امکانات آنان در مقابل این ویروس که به چشم نمی آید ناتوان شده است ، این قدرت الله متعال است که هیچ قدرتی توانایی مقابله با آن را ندارد.
امراض و ویروس ها مخلوق الله متعال و علاج و داروی آن نیز دست پروردگار متعال است که اگر این توفیق را بدهد و بخواهد انسان آن را درک خواهد کرد و به آن پی می برد.

نباید از این قضایا به سادگی عبور کرد ، هنگامیکه مصیبت وارد می شود کسانیکه پند نمی گیرند از سختی دل است ، “فَلَوْلَا إِذْ جَاءَهُمْ بَأْسُنَا تَضَرَّعُوا وَلَٰکِنْ قَسَتْ قُلُوبُهُمْ وَزَیَّنَ لَهُمُ الشَّیْطَانُ مَا کَانُوا یَعْمَلُونَ / پس چرا وقتی که بلای ما به آنها رسید تضرّع و زاری نکردند (تا نجات یابند)؟ ولی (بدین سبب که نکردند) دلهاشان را قساوت فرا گرفت و شیطان کردار زشت آنان را در نظرشان زیبا نمود.”

زمانیکه در این شرایط بحرانی عبادات در مساجد تعلیق است این را اسلام به جهت اهمیت سلامتی انسانها می گوید که نه خود را ضرر دهید و نه به دیگران ضرر برسانید ، پس اولا با رعایت امور احتیاطی و بهداشتی سبب نجات خود و دیگران شوید ، تعالیم دین اسلام در امور بهداشتی را عملا پیاده کنیم .
بدون ضرورت از منزل خارج نشوید ، منازل خود را با ذکر الهی آباد کنید ، در این وقت اضطراری منزلهای خود را مسجد قرار دهید و نماز جماعت را در آن بر پا کنید و خصوصا کسانیکه مبتلا و مشکوک به مریضی هستند و افراد معذور نباید در جماعت شرکت کنند.

مسئولان نیز” بازار ” را مدیریت کنند ، نباید نانوایی ها تا این اندازه شلوغ باشد ، مدیران پمپ بنزین ها و ورودی شهرها را مدیریت نمایند فقط این نیست که ما مساجد را مدیریت کنیم.

به فکر جان خود باشید ، ایمان خود را نیز تقویت کنید و به فکر آخرت خود را داشته باشید . دعا کنید که الله متعال توفیق رجوع به طرف خودش را به ما بدهد و این بلایا و امراض را دور نماید ، ضمن اینکه دین اسلام به وسایل اهمیت داده است به گونه ای که آن اسباب و وسایلی که لازم است را استفاده کنیم و بکار ببریم و آن مواردی که ضرر است از آن دوردی کنیم، از الله متعال می خواهیم در این امتحان حافظ و ناصر ما و شما باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا
بستن