اخبار ایران و جهان

سربازان ارتش اسرائیل بیش از ۶۸۰۰ فلسطینی را در سال جاری بازداشت کرده اند

thumbs b c 44806eb9cb927f5999d189dc1a1edad4 1 300x169 - سربازان ارتش اسرائیل بیش از ۶۸۰۰ فلسطینی را در سال جاری  بازداشت کرده اند سربازان ارتش اسرائیل بیش از ۶۸۰۰ فلسطینی را در سال جاری  بازداشت کرده اند

ارتش اسرائیل، ۶۸۳۰ فلسطینی را در سال ۲۰۱۵ در قدس، کرانه باختری و نوار غزه بازداشت کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت ، کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطین با انتشار گزارشی اعلام کرد سربازان ارتش اسرائیل در سال ۲۰۱۵ میلادی ۶۸۳۰ شهروند فلسطینی، از جمله ۲۱۷۹ کودک زیر ۱۸ سال و ۲۲۵ زن را در قدس، کرانه باختری و نوارغزه بازداشت کرده‌اند.

براساس این گزارش تعداد بازداشت‌شدگان نسبت به سال گذشته ۱۲٫۷ درصد افزایش داشته که پس از ناپدید شدن ۳ شهرک‌نشین یهودی در شهر الخلیل، میزان دستگیرشدگان این منطقه ۷۶٫۳ درصد افزایش یافته است.

کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطینی آورده که بازداشت‌شدگان فلسطینی‌ بدون استثنا مورد انواع شکنجه جسمی و روحی قرار گرفته‌اند

بر اساس این گزارش ۴۰۷۵ فلسطینی در کرانه باختری، ۲۳۵۳ نفر در قدس، ۲۳۲ تن در نوار غزه و ۱۷۰ نفر در اراضی اشغالی ۱۹۴۸ بازداشت شده‌اند که ۲۱۷۹ نفر از آنها کودک زیر ۱۸ سال و ۲۲۵ نفر زن هستند.

همچنین گفته شده که “بیشترین بازداشت‌ها در سه ماه آخر ۲۰۱۵ اتفاق افتاده و طی این مدت ۳۲۸۵ شهروند فلسطینی از جمله ۱۵۰۰ کودک و نوجوانان زیر ۱۸ سال و به طور متوسط هر روز ۳۵ تا ۴۰ نفر بازداشت شده‌اند”.

از اوائل ماه اکتبر تنش‌ میان شهروندان فلسطینی و یهودیان پس از حملات شهرک‌نشینان یهودی به فلسطینیان و مسجدالاقصی افزایش یافته است. این اقدامات اسرائیل با تظاهرات گسترده فلسطینیان در کرانه باختری، قدس و غزه مواجه شد. نظامیان اسرائیل از آن زمان تاکنون به بهانه‌های مختلف به منازل فلسطینیان در مناطق مذکور یورش برده و آن‌ها را بازداشت می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا