اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

حادثه سقوط جرثقیل ساختمانی بر اثر توفان در حرم مکی ۱۰۷نفر کشته بر جای نهاد

143373a8 21fb 4137 9380 d5bf306c41ea 225x300 - حادثه سقوط  جرثقیل ساختمانی بر اثر توفان در حرم مکی  ۱۰۷نفر کشته بر جای نهادحادثه سقوط  جرثقیل ساختمانی بر اثر توفان در حرم مکی  ۱۰۷نفر کشته بر جای نهاد

به دنبال حادثه سقوط  جرثقیل ساختمانی بر اثر توفان در حرم مکی از میان افرادی که در مکان حادثه حضور داشتند تا لحظه صدور این بیانیه ۱۰۷ نفر کشته و ۲۳۸ نفر دیگر زخمی شدند و افراد زخمی به بیمارستان‌ها منتقل شدند.

به گزارش ندای سنت به نقل از العربیه اداره کل دفاع مدنی کشور سعودی در صفحه رسمی خود در توییتر اعلام کرد امروز جمعه در اثر سقوط یک جرثقیل ساختمانی در حرم مکی  ۱۰۷ کشته و ۲۳۸ تن دیگر زخمی شدند.

بر اساس اطلاعات اولیه این جرثقیل در نتیجه توفان شدید سقوط کرده و شماری را کشته و شمار دیگری را زخمی کرده است. اداره دفاع مدنی پیشتر نسبت به خطرات توفان هشدار داده بود.

سرهنگ سعید بن سرحان، سخنگوی رسانه‌ای دفاع مدنی مکه مکرمه تاکید کرد که در اثر سقوط جرثقیل در درون مسجد الحرام شماری کشته و زخمی‌ها برای درمان به بیمارستان‌ها منتقل شدند.

به دنبال این حادثه، شاهزاده خالد الفیصل، امیر منطقه مکه مکرمه از تشکیل کمیته‌ای برای بررسی علل سقوط جرثقیل و ابلاغ فوری نتایج تحقیقات خبر داد.

سلطان الدوسری، مدیر کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی امارت منطقه مکه مکرمه اعلام داشت که امیر مکه از کلیه مراجع ذیربط خواسته تا هرگونه امکانات را برای حمایت و درمان همه آسیب‌دیدگان در اختیار آنان بگذارند.

در هیمن حال احمد بن محمد المنصوری، سخنگوی رسمی امور مسجد الحرام و مسجد نبوی طی توضیحاتی درباره این حادثه گفت، در ساعت پنج و ده دقیقه عصر روز جمعه در اثر توفان سهمگین ، وزش باد شدید، ریزش باران سنگین و شرایط بد آب‌وهوایی در پایتخت مقدس قسمتی از یک حرثقیل ساختمانی در مسجد الحرام روی بخشی از مسعی و طواف سقوط کرد.

او در ادامه گفت ریاست و سایر مراجع ذیربط به محض وقوع حادثه اتخاذ اقدامات لازمه را آغاز کردند. در نتیجه این رویداد از میان افرادی که در مکان حادثه حضور داشتند، تا لحظه صدور این بیانیه ۱۰۷ نفر کشته و ۲۳۸ نفر دیگر زخمی شدند. افراد زخمی به بیمارستان‌ها منتقل شدند.

منصوری افزود، شاهزاده محمد بن نایف بن عبدالعزیز، ولیعهد سعودی، نائب رئیس شورای وزرا و وزیر کشور که ریاست کمیته عالی حج را بر عهده دارد و همچنین شاهزاده خالد الفیصل بن عبدالعزیز، مشاور خادم حرمین شریفین، امیر منطقه مکه مکرمه و رئیس کمیته مرکزی حج از زمان وقوع حادثه در حال پیگیری امور هستند.

به گزارش دفاع مدنی در صفحه توییتر ۱۵ تیم نجات و دیگر تیم‌های جستجو وا بسته به هلال احمر و امور بهداشتی سعودی فورا در مکان حادثه حضور یافتند.

از سوی دیگر عبدالوهاب الشلبی، سخنگوی رسانه‌ای اداره امور بهداشتی و درمانی مکه مکرمه تاکید کرد که کادرهای کمک‌رسان و پزشکان این اداره در پی اعلام حالت فوق العاده از بیمارستان‌های جده و طایف به مکان حادثه منتقل شدند و همه مجروحان به بیمارستان‌های اجیاد، ملک عبدالعزیز، ملک فیصل و النور، و نیز درگذشتگان به بیمارستان المعیصم انتقال داده شدند.

در همین حال پادشاه مغرب، دبیر کل اتحادیه عرب، شیخ الازهر، مفتی مصر با تسلیت به خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز برای قربانیان این حادثه طلب مغفرت و آمرزش کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا