اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

شتاب مسلمانان برای کمک به بازماندگان زلزله در نپال

 

81587691 6416586 300x225 - شتاب مسلمانان برای کمک به بازماندگان زلزله در نپال
در حالی که زلزله ۹/۷ ریشتری روز ۲۵ آوریل نپال و برخی کشورهای دیگر را لرزاند، موجی از خسارت و نابودی بخش های وسیعی از این کشور به خصوص کاتماندو-پایتخت- را فرا گرفته است.

درحالی که برخی ازمنابع مطلع در نپال از افزایش کشته ها تا ۱۰ هزار نفر نیز خبر داده اند، بسیاری از کشورهای اسلامی، ارگان ها و نهادهای مرتبط با مسلمانان جهان نیز درحال خدمت رسانی به بازماندگان این زلزله وحشتناک هستند.

گزارش ها از نپال خبر از پاسخ سریع نهادهای خیریه و امدادرسال اسلامی به این فاجعه طبیعی دارد. اولین کشورهایی که برای کمک به مردم زلزله زده در نپال اعلام کرده اند اندونزی و هند بوده اند. مسلمانان این دو کشور به دلیل نزدیکی به محل وقوع زلزله از اولین گروه هایی بودند که به محل حادثه رسیده اند.

نیروی هوایی پاکستان با چند فروند هواپیمای پهن پیکر سی ۱۳۰ مواد غذایی، پوشاک و دارو برای زلزله زده ها ارسال کرده است. ۲ هزار وعده غذایی و ۲۰۰ چادر از اقلامی است که پاکستانی ها به نپال ارسال کرده اند.

مالزی هم اعلام کرده ۳۰ نیروی امدادی حرفه ای را برای کمک به عملیات نجات کسانی که در زیر آوارها باقی مانده اند اعزام نموده است. امارات و ترکیه نیز کمک هایی به مردم زلزله زده نپال اعزام کرده اند.

نپال کشوری در جنوب آسیا با جمعیتی ۲۸ میلیونی با اکثریتی هندو است که جمعیت اندک مسلمین آن در جنوب و درمرزهای این کشور با هند زندگی میکنند.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا