اهل سنت ایرانخطبه های جمعه

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید:وقت رقابت منتخبان ملّت تمام شد، الان وقت رفاقت است

 مولانا عبدالحمید:وقت رقابت منتخبان ملّت تمام شد، الان وقت رفاقت استmolana 394jpg 320x219 300x205 - شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید:وقت رقابت منتخبان ملّت تمام شد، الان وقت رفاقت است

مولانا عبدالحمید در بخشی از خطبه‌‌های جمعه اهل‌سنت زاهدان (۱۴ اسفند ۱۳۹۴) با تشکر از حضور گسترده مردم در انتخابات هفته گذشته، انتخاب شایسته ملت ایران را نشانه «اعتدال‌پسندی» آنان دانستند و به منتخبان ملت یادآور شدند «وقت رقابت تمام شده است و الان وقت رفاقت است.»

امام جمعه اهل‌سنت زاهدان با تشکر از حضور گسترده مردم در صحنه انتخابات، خاطرنشان کردند: جای خوشحالی است که در جمعه گذشته شاهد حضور گسترده مردم ایران در صحنه انتخابات بودیم. مردان و زنان بیدار ایرانی با احساس مسئولیت برای ادای این فریضه اجتماعی به صحنه آمدند و به کاندیداهای مورد نظر رای دادند. تمام مردم ایران و به‌ویژه مردم استان که در تمام صحنه‌های انقلاب حضور گسترده داشته‌اند و در این انتخابات با شوروشوق خاصی شرکت کردند، شایسته تقدیر و تشکر هستند. همچنین از مادران و خواهران محترمی که ساعت‌ها در صف ایستادند و رای خود را در صندوق انداختند، تشکر ویژه می‌شود.

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید اظهار داشتند: ملت ایران با حضور گسترده و انتخاب شایسته خود نشان داد که راه ملت ایران، راه اعتدال است. مردم ایران اعتدال پسند هستند و تندروی و تنگ‌نظری را نمی‌پسندند. در واقع این انتخابات پیامی بود به‌همه جناح‌ها و احزاب که در سیاست‌های خود تجدیدنظر کنند و با ملت ایران همگام شوند که موفقیت آنها در همین است.

مدیر دارالعلوم زاهدان در بخش دیگری از سخنان خود، منتخبان ملت را به «همدلی» و«همگرایی» فراخواندند وگفتند: توصیه بنده به همه نمایندگان منتخب این است که رقابت‌شان تمام شده است و الان وقت رفاقت است. به‌جای اینکه در مجلس کشمکش و رقابت باشد، باید همگرایی، همدلی و اخوت حاکم باشد. باید همه نمایندگان محترم مجلس در جهت اعتلا و پیشرفت کشور همفکر باشند.

ایشان خطاب به منتخبان مردم سیستان‌وبلوچستان تاکید کردند: توصیه‌ بنده به نمایندگان استان این است که «همدلی»و«همگرایی» داشته باشند و در میان‌شان تنش نباشد. با مدیران ارشد کشور و مدیران منطقه‌ای «تعامل»و«همدلی» داشته باشند و در عین حال از حقوق مردم و موکلان خود دفاع بکنند. این امر می‌تواند به توسعه و آبادانی استان ما کمک کند و سبب اتحاد و انسجام اقوام و مذاهب بشود. تعامل بهترین سیاست است.

امام جمعه اهل‌سنت زاهدان انتخابات هفته گذشته را سالم‌ترین انتخابات سال‌های اخیر که کمترین دغدغه را در پی داشته است عنوان کردند و گفتند: بنده از دولت تدبیروامید، وزارت کشور و همه دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات و همچنین از مسئولین استانی به‌ویژه استاندار سخت‌کوش سیستان‌وبلوچستان که انتخاباتی با کمترین دغدغه را برگزار کردند تشکر می‌کنم. همچنین در ماه‌های اخیر شاهد تلاش‌های فراوان فرماندار زاهدان در راستای برگزاری انتخاباتی سالم بودیم. بنده نمی‌گویم که این انتخابات کاملا بدون دغدغه‌ بود، اما یکی از سالم‌ترین انتخابات‌ها بود که در سال‌های اخیر تجربه کردیم.

رسیدگی به برخی شکایات انتخاباتی موجب تسلی خاطر نامزدها و طرفداران‌شان می‌شود

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید با اشاره به شکایات برخی از کاندیداها و هواداران‌شان نسبت به نتایج انتخابات تاکید کردند: با این حال که انتخابات خوبی داشتیم، اما خالی از ضعف نبود. مسئولین هم ادعا ندارند که انتخابات هیچ ضعفی نداشته است. وزیر کشور شخصا اعلام کرد که این دوره از انتخابات با وجود نقاط قوت، خالی از ضعف نبود. به‌هرحال از جانب برخی نامزدها و طرفداران‌شان شکایاتی موجود است. مسئولین نیز قول داده‌اند که به شکایات آنها رسیدگی خواهند کرد و در مواردی که نیاز باشد، بازشماری انجام خواهد گرفت.

مدیر دارالعلوم زاهدان به مسئولان برگزاری انتخابات توصیه کردند:‌ توصیه ما به مسئولین امر این است کسانی که شکایت کردند و پیگیر شکایات‌شان هستند، به شکایات آنان پاسخ داده شود. صندوق‌هایی که مورد شکایات آنان است بازشماری شوند. اگر شکایت‌شان نادرست باشد شک و شبهه آنها برطرف می‌شود. با بازشماری مجدد اگر حق کسی ضایع شده باشد، اجرای عدالت می‌شود و اگر حقی نداشته باشند خاطرشان تسلی می‌شود. این یک امر قانونی است.

ایشان با اشاره به حضور مولانا نذیر احمد سلامی، از منتخبان مجلس خبرگان رهبری استان سیستان‌وبلوچستان و مهندس علیم یارمحمدی، از منتخبان مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان، برای آنها دعای خیر و آرزوی موفقیت کردند.

مولانا عبدالحمید در پایان سخنان‌شان با اشاره به درگذشت آیت الله واعظ طبسی، تولیت آستان قدس رضوی و نماینده ولی فقیه در خراسان، درگذشت ایشان را به مقام معظم رهبری، علمای شیعه و سنی و بازماندگان‌شان تسلیت عرض کردند و از نمازگزاران خواستند که برای‌ ایشان دعای مغفرت و آمرزش کنند.

منبع:سنی آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا