اخبار جهان اسلامعلمای معاصر

شیخ راغب مصطفی غلوش قاری سرشناس مصری درگذشت

شیخ راغب مصطفی غلوش قاری سرشناس مصری درگذشت2016 2 4 12 12 38 233 300x210 - شیخ راغب مصطفی غلوش قاری سرشناس مصری درگذشت

منابع مصری از درگذشت راغب مصطفی غلوش قاری سرشناس قرآن خبر دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت ، استاد غلوش امروز پنجشنبه در سن ۷۷ سالگی و پس از طی دوران سخت بیماری در یکی از بیمارستان های قاهره دعوت حق را لبیک گفت.

وی متعلق به خانواده‏‌ای بود که همگی از قاریان ممتاز کشور مصر بوده‏‌اند.

مراسم تشییع جنازه این قاری واستاد برجسته قرآن امروز در روستای محل تولدش برما در طنطا واقع در استان غربی مصر برگزار خواهد شد.

شیخ غلوش سال ۱۳۱۷ هجری شمسی در روستای «برما» واقع در استان طنطا واقع در غرب کشور مصر به دنیا آمد.

غلوش در نوجوانی کل قرآن کریم را حفظ کرد و از سن شانزده سالگی، در محافل مختلف به تلاوت قرآن مشغول شد. همچنین در سن ۲۴ سالگی، رسماً قرائت قرآن کریم را در رادیو و تلویزیون مصر آغاز کرد.

ایشان به بسیارى از کشورهاى دنیا، از جمله کشورهاى اروپایى، آسیایى و آفریقایى سفر کرده و با اساتیدى چون «خلیل‏الحصرى‏»،«مصطفى‏اسماعیل‏»، «منشاوى‏»، «نصیرالدین طوبار» و «بسیونى‏» همراه بوده است.

ایشان در نقل خاطرات خود از سفر با شیخ «طوبار» مى‏گوید:در مسافرتى که با مرحوم «طوبار» در ماه ربیع‏الاول به برخى از کشورهاى اروپایى داشتیم، در فرانسه و لندن و سپس در آمریکا و کانادا به تلاوت قرآن پرداختیم. در این مجالس و محافل تعدادى از شنوندگان مسیحى بودند که پس از استماع تلاوت قرآن، ۲۵ نفر از آنان مسلمان شدند. این عده با رئیس مرکز اسلامى، «محمد رئوف‏» تماس گرفته، اظهار داشتند که با شنیدن تلاوت قرآن، مسلمان شده‏اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا