اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

صدها هزار مسلمان در سوریه بر اثر گرسنگی و سرما در خطر فاجعه انسانی قرار دارند

صدها هزار مسلمان در سوریه بر اثر گرسنگی و سرما در خطر فاجعه انسانی قرار دارندمردم سوریه 300x209 - صدها هزار مسلمان در سوریه بر اثر گرسنگی و سرما در خطر فاجعه انسانی قرار دارند

صدها هزار نفر در سوریه یا به دلیل سرما و یا به دلیل گرسنگی با خطر مرگ مواجه هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت به نقل از منابع خبری ، امدادگران و فعالان مدنی به تازگی گزارش داده اند که  اجازه ورود مواد غذایی و دارویی و سوخت به داخل شهرهایی که تحت محاصره قرار دارند داده نمی شود.

بنا به گفته گزارشگران  صدها هزار غیرنظامی در این شهرها زندگی می کنند که بیشتر زن و کودک هستند و ادامه این وضع خطر فاجعه انسانی را به دنبال دارد.

گزارش شده مردم ساکن این شهرها از برگ درختان و علف و یا گوشت سگ و گربه تغذیه می‌کنند و برای حفظ خود از سرمای شدید زمستان در حال جمع سوریه 300x225 - صدها هزار مسلمان در سوریه بر اثر گرسنگی و سرما در خطر فاجعه انسانی قرار دارندآوری مواد قابل سوختن از خیابان ها هستند ضمن اینکه به علت محاصره شهر قیمت مواد غذایی هم به شدت گران شده است و کمبود تجهیزات پزشکی هم بی داد می کند.

یک مددکار اجتماعی از «مضایا» به نشریه «گاردین» گفته است: «مردم آرام آرام می‌میرند.»

در شبکه‌های اجتماعی و در اینترنت هم تصاویر و فیلم‌هایی از مردم گرسنه‌ با چهره‌هایی نحیف، بی‌پوست و گوشت، و استخوانی منتشر شده‌ است که تکان‌دهنده‌ هستند.

صلیب سرخ جهانی خواهان دسترسی به سه شهرهای تحت محاصره از جمله «مضایا»، «فوعه» و «کفریا» شده است تا بتواند کمک‌های انسانی را به مردم این شهرها برساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا
بستن