اخبار ایران و جهان

فرانسه به اسرائیل هشدار داد ممکن است حکومت فلسطین را به رسمیت بشناسد

فرانسه به اسرائیل هشدار داد ممکن است حکومت فلسطین را به رسمیت بشناسد6425626858aurentabius 300x223 - فرانسه به اسرائیل هشدار داد ممکن است حکومت فلسطین را به رسمیت بشناسد

لوران فابیوس٬ وزیر امور خارجه فرانسه٬ به حکومت تل آویو هشدار داد که در صورت ایجاد مانع در مذاکرات صلح بین اسرائیل و فلسطین٬ پاریس ممکن است حکومت فلسطین را به رسمیت بشناسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت به نقل از “آناتولی” لوران فابیوس٬ وزیر امور خارجه فرانسه که به مناسبت سال جدید در جمع دیپلمات‌های خارجی در پاریس حضور یافته بود به اسراییل هشدار داد که در صورت بروز مانع در مذاکرات صلح با فلسطین٬ ممکن است که این کشور را به رسمیت بشناسد.

فابیوس با ابراز تاسف از تداوم روند شهرک‌سازی‌ها در سرزمین‌های فلسطینی٬ افزود:” ما نمی‌توانیم به مخدوش شدن راه حل دو دولتی اجازه دهیم. ما در قبال این موضوع به عنوان یک عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل نیز مسئول هستیم. فرانسه در نظر دارد تا در هفته‌های آینده اقداماتی برای فراهم کردن مقدمات برگزاری یک کنفرانس بین‌المللی در راستای از سرگیری مذاکرات صلح بین فلسطین و اسرائیل را آغاز کند.”

وزیر خارجه فرانسه گفت:” کنفرانسی که در زمینه راه حل دو دولتی تشکیل می‌شود با حضور آمریکا٬ کشورهای عربی و متحدان اروپایی ما برگزار خواهد شد.”

فابیوس هشدار داد: “اگر دراین کنفرانس اقدامات ما با کارشکنی اسراییل روبرو شود٬ فرانسه مسولیت خود در راستای شناسایی فلسطین را بر عهده خواهد گرفت.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا