اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

قطار تندرویی که مقصد آن یهودی سازی قدس است

News 1393 esfand 107 1 1 1 1 300 0 300x227 - قطار تندرویی که مقصد آن یهودی سازی قدس استقطار تندرویی که مقصد آن یهودی سازی قدس است

به گزارش ندای سنت به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین ؛وزیر راه رژیم صهیونیستی دو روز پیش با نمایش فیلمی، از روند احداث خط قطار تندروی قدس ـ تل آویو خبر داد همان قطاری که به نظر تحلیلگران، سرعت یهودی سازی بیت المقدس را افزایش می دهد.

اطلاعات مندرج در فیلم مذکور نشان می دهد که راه اندازی این خط آهن تا سال ۲۰۱۸ تکمیل خواهد شد و صهیونیست های ساکن این دو شهر می توانند مسافت ۵۷ کیلومتری را تنها در ۲۷ دقیقه طی کنند.

فخری ابودیاب، فعال فلسطینی ساکن قدس در توضیح اهداف رژیم صهیونیستی از راه اندازی این خط ارتباطی می گوید: «رژیم اشغالگر قدس با این کار در صدد تغییر هویت فلسطین است. این رژیم می خواهد با ایجاد این خط ارتباطی، قدس را با شهرهای ساحلی فلسطین اشغالی پیوند دهد تا به این ترتیب، صهیونیست ها به راحتی وارد قدس شوند و به این ترتیب، انگیزه بیشتری برای سفر به این شهر پیدا کنند.»

ویدیوی پخش شده از پروژه قطار تندروی قدس ـ تل آویو نشان می دهد که دولت عبری ۳۷ کیلومتر تونل و ۶ کیلومتر پل را برای راه اندازی این خط احداث خواهد کرد که البته برخی از این تونل ها زیر زمینی می باشد.

ابودیاب می گوید: «این خط آهن از مناطق مهمی مانند ابوغوش می گذرد و از تونلی عبور می کند که در زیر کوه القسطل قرار دارد، کوهی که یک نماد مهم برای فلسطینیان به شمار می رود. ضمنا این قطار از روستای اشغال شده لفتا می گذرد که اشغالگران آن را بخشی از میراث دینی خود می دانند.»

وی خاطرنشان ساخت: «پروژه این خط آهن بعدها به دشت اردن نیز می رسد که البته صهیونیست ها برای تحقق این هدف، بخش های گسترده ای از اراضی فلسطینی را مصادره و تعداد زیادی از درختان زیتون فلسطینیان را قطع خواهد کرد.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا