اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

قطر به ادامه محاصره نوار غزه و تداوم تجاوزات رژیم صهیونیستی هشدار داد

قطر به ادامه محاصره نوار غزه و تداوم تجاوزات رژیم صهیونیستی هشدار دادn00133759 b 300x200 - قطر به ادامه محاصره نوار غزه و تداوم تجاوزات رژیم صهیونیستی هشدار داد

قطر درباره ادامه محاصره نوار غزه، شهرک سازی رژیم صهیونیستی، محدودیت آفرینی این رژیم بر سر راه ورود فلسطینیان به اماکن مقدس در قدس، یهودی سازی این شهر و تلاش در راستای محو هویت عربی و اسلامی آن هشدار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت ، نماینده دایم قطر در سازمان ملل با صدور بیانیه ای و قرائت آن در نشست رسمی شورای امنیت سازمان ملل با محوریت “وضعیت خاورمیانه و مساله فلسطین” تاکید کرد: این اقدامات با تمامی قوانین بین المللی و مصوبات و قطعنامه های سازمان ملل تضاد دارد.

علیا بن سیف آل ثانی در این بیانیه از شورای امنیت خواست تا رژیم صهیونیستی را برای پایبندی به قوانین بین المللی و قوانین بشردوست تحت فشار قرار دهد و با رفتارهای غیر قانونی اشغالگران صهیونیست مقابله کند و تدابیر لازم را برای پایان بخشیدن به این تجاوزات و حمایت از ملت فلسطین اتخاذ کند.

در این بیانیه آمده است که قطر از هیچ تلاشی در راستای برقراری صلح و ثبات در منطقه دریغ نورزیده است.

در ادامه  این بیانیه آمده است : قطر به منظور حل و فصل مشکلات و بحران های ناشی از تداوم تجاوزات اسرائیل به نوار غزه تمامی ظرفیت ها و توانمندی های خود را به کار بسته است.

در این بیانیه خاطرنشان شده است که قطر در عمل به تعهدات بشردوستانه خود تاکنون پروژه هایی به ارزش ۲۳۰ میلیون دلار در نوار غزه به اجرا گذاشته است و در چارچوب این اقدام طرح ساخت ۱۰۶۰ واحد آپارتمان در شهر شیخ حمد را به انجام رسانده است و احداث ۱۲۰۰ واحد مسکونی را آغاز کرده است که تاکنون ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، قطر همچنین یک بیمارستان به نام شیخ حمد را احداث کرده است، این بیمارستان ویژه معلولان جسمی و حرکتی می باشد، این کشور ۴۵ پروژه راه سازی را در نوار غزه به مرحله اجرا درآورده است.

در بیانیه مذکور تصریح شده است که تداوم تجاوزات اشغالگران صهیونیست علیه ملت فلسطین امری نگران کننده است و باید شورای امنیت به وظایف و مسئولیت های خود در زمینه برقراری صلح و ثبات در منطقه عمل کند و این مساله نیازمند تحرکات جدی این شورا در جهت آزاد سازی تمامی سرزمین های عربی تحت اشغال اسرائیل، بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین خود، برقراری صلح عادلانه و فراگیر و پایدار، احقاق حقوق غیر قابل دخل و تصرف ملت فلسطین است.

علیا بن سیف آل ثانی از شورای امنیت خواست تا برای پیشبرد روند صلح در منطقه تلاش کند، صلحی که ضامن برقراری امنیت و ثبات برای ملت های منطقه باشد.

 

منبع: مرکز اطلاع رسانی فلسطین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا