اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

ماجرای کامل حادثه منا از زبان خبرنگاران “العربیه.نت”

ماجرای کامل حادثه منا از زبان خبرنگاران “العربیه.نت”

resized 1239422 606 300x225 - ماجرای کامل حادثه منا از زبان خبرنگاران "العربیه.نت"

یک ساعت پس از حادثه مشعر منا که به درگذشت ۷۱۷ حاجی انجامید، خبرنگاران العربیه.نت در محل حادثه حضور داشتند و آن را از نزدیک ارزیابی کردند.

به گزارش ندای سنت به نقل از العربیه ،خبرنگاران العربیه.نت، دلیل حادثه را اینگونه بیان کرده اند:

نخست؛ ورود تعدادی ازحجاج بر خلاف مسیرمشخص شده ، این حجاج فریضه رمی جمرات را به پایان رسانیده بودند و از راهی به چادرهایشان در حال بازگشت بودند که ورودی حجاجی است که برای رفتن به سمت رمی جمرات مشخص شده و نه برای آن‌هایی که باز می‌گردند.

اما دلیل دوم، اجتناب بعضی حجاج از عمل به دستور نیروهای امنیتی در حاشیه راه منتهی به پل رمی جمرات است.

یک منبع امنیتی، مشاهدات العربیه.نت را تایید کرد و گفت که عامل حادثه، عدم توجه برخی از کاروان‌های حج به دستورالعمل‌ها بوده است. آن‌ها می‌خواستند با اتوبوس‌هایشان به محل رمی جمارات برسند و نه از راه قطار مشاعر که پس از بازگشت در تقاطع خیابان ۲۰۴ و ۲۲۳ پیاده شدند و این همزمان شد با رسیدن حجاجی که نوبت آن‌ها برای رمی جمرات فرا رسیده است و اینجا بود که برخورد ناگهانی روی داد.

این منبع با ارائه ویدیویی افزود که تحقیقات ادامه دارد تا مشخص شود اتوبوس‌ها چگونه به این محل رسیدند ، همچنین تحقیقاتی در رابطه با کاروان‌های ناقض دستورالعمل‌ها در حال انجام است.

خاطرنشان می‌شود که مسیر محل حادثه از میان چادرهای حجاج می‌گذرد. عرض این مسیر از ۴ متر فرتر نمی‌رود و طولش حدود ۳ کیلومتر به سمت پل جمرات است.

خبرنگار العربیه.نت از ساعت‌های نخست روز عید قربان وجود شلوغی غیر طبیعی را رصد کردو این ازدحام جمعیت به مرور بیشتر شد و گرمای شدید هوا استرس را میان حجاج بیشتر کرد.

این‌ امر بر حضور خانواده‌ها، افراد سالمند و کودکان افزوده می‌شود که به طور طبیعی حرکت حجاج را به سمت پل جمرات کند می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا