اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

مجمع تقریب درباره تخریب نماز خانه اهل سنت در تهران بیانیه ای صادر کرد

مجمع جهانی تقریب درباره تخریب نماز خانه اهل سنت در تهران بیانیه ای صادر کرد در پی تخریب نمازخانه اهل سنت در میدان پونک تهران، «معاونت ایران» مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بیانیه‌ای صادر کرد.

index - مجمع تقریب درباره تخریب نماز خانه اهل سنت در تهران بیانیه ای صادر کرد

به گزارش ندای سنت به نقل روزنامه ایران، در بیانیه یاد شده آمده است: حادثه اسفناک تخریب نمازخانه برادران اهل سنت در منطقه پونک تهران، دل همه دلسوزان عرصه تقریب مذاهب و وحدت امت اسلامی را با هر گرایش و سلیقه مذهبی به درد آورد و بیش از آنکه جای تأسف داشته باشد،جای بسی تأمل دارد. ذکر چند نکته در این میان ضروری است؛

۱٫حفظ آرامش قاطبه برادران اهل سنت و در عین حال جدیت در مطالبه موضوع.

۲٫ معاونت امور ایران مجمع تقریب وظیفه اخلاقی خود می‌داند که موضوع را از مراجع ذیصلاح پیگیری کرده و به محض حصول نتیجه، آن را اعلام و منعکس کند.

۳٫بی شک در این ماجرا عده‌ای خواسته یا ناخواسته دست به اقدامی خلاف مصلحت جامعه اسلامی زده‌اند که ضمن تقبیح آن اعلام می‌داریم که تعمیم دادن این حرکت به کل مجموعه نظام اسلامی و رهبری آن شایسته نیست.

۴٫ما نیز در کنار برادران و خواهران اهل سنت از دستیار ویژه رئیس جمهوری و همچنین دفتر برنامه ریزی مدارس اهل سنت انتظاری منطقی و بحق داریم که موضوع را به صورت جدی پیگیری کرده و نتیجه را به همگان منعکس کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا