اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

محکومیت حادثه تروریستی در کویت توسط علمای عربستان سعودی وکشورهای اسلامی

محکومیت حادثه تروریستی در کویت توسط علمای عربستان سعودی وکشورهای اسلامی

“هیئت کبار علماء ” که عالی ترین مرجع شورای صدور فتوا در عربستان سعودی به شمار می رود حادثه تروریستى در مسجد امام صادق در کشور کویت را محکوم کرد .

1435410641 300x157 - محکومیت حادثه تروریستی در کویت توسط علمای عربستان سعودی وکشورهای اسلامی
دبیرخانه این شورا با صدور بیانیه ای ،تصریح نموده : (این حمله تروریستی همه حرمت های دینی وانسانی را زیر پا گذاشته است . هرکس این عملیات تروریستی را طراحی نموده و یا در پشت پرده آن قرار دارد، به اجماع علمای مسلمین ، دست به یکی از بزرگترین گناهان زده است .)
در بیانیه “هیئت کبار علماء “عربستان سعودی آمده است، هدف از اینگونه حملات تروریستی ، ایجاد ناامنی و ضربه به وحدت ملت هادر کشورهای عضو “مجلس التعاون الخلیجی” است .
دبیرخانه “هیئت کبار علماء “عربستان سعودی، عاملان اینگونه انفجارها را خوارجی توصیف نمود که درحقیقت مزدور کشورهای خارجی می باشند . این دبیر خانه، افزود : هدف آن ها( طراحان عملیات های تروریستی ) ایجاد تفرقه وفتنه طایفه ای است .
این دبیرخانه گفته، باوجود سازماندهی طرح های خبیث از خارج، برای برهم زدن ثبات وامنیت کشورهای خلیجی، اما آن ها موفق نخواهند شد وحدت ملت های ما را از بین ببرند.
این دبیرخانه تاکید نمود با خواست خدای متعال کشور عضو” مجلس التعاون الخلیجی” باقوت باقی خواهند ماند و منبع قدرت وپشتیبانی از اسلام ومسلمانان خواهند بود.
گفتنی است که مفتی اعظم مصر نیز با محکوم کردن حمله تروریستی به مسجد شیعیان در کویت، این اقدامات را ضد اسلام، خلاف ارزشهای شریعت اسلامی دانسته و مرتکبان آن اعمال را جنایتکار توصیف کرد.
کشورهای مصر، تونس، مراکش، عراق، اردن ، قطر، عربستان سعودی و ترکیه و ایران این حادثه را محکوم کردند.
آقای رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه نیز ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی اعلام کرد: هدف از این اقدام، شعله ‌ور کردن اختلافات فرقه ای در کویت است.
بر اثر حمله یک عامل انتحاری به نمازگزاران در مسجد امام صادق که در روز جمعه واقع در منطقه «الصوابر» در کویت اتفاق افتاد ۲۵ تن کشته و شمار زیادی زخمی شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا