اخبار ایران و جهان

مردم سوریه قربانی کشمکشهای قدرتهای جهانی شده اند

مردم سوریه قربانی کشمکشهای قدرتهای جهانی شده اند 3857156592yalnakdoanhatay 300x168 - مردم سوریه قربانی کشمکشهای قدرتهای جهانی شده اند

معاون نخست وزیر ترکیه مردم سوریه را قربانی کشمشکهای قدرتهای جهانی دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت به نقل از وبسایت”تی آرتی”یالچین آکدوغان در شهرستان یایلاداغی از توابع استان حاتای ترکیه در گفتگو با معلمین اظهار داشت که مردم سوریه قربانی کشمکشهای قدرتهای بزرگ شده اند.

وی گفته است:”مسئله سوریه در مدت کوتاهی حل نخواهد شد. چراکه دامنه این بحران ابعادی میان مدت و بلند مدت یافته است و در حال حاضر نیز این مردم سوریه هستند که قربانی کشمکشهای قدرتهای بزرگ شده اند.”

آکدوغان که اقدام به بازدید از چادرشهرهای محل اقامت شهروندان پناهجوی سوری نمود با بیان اینکه ما با برادران ترکمن خود پیوندهای قلبی متفاوتی داریم، افزود:” از این برادران خود نیز همانند مهاجرین قبلی حمایت می کنیم. هم در اینجا و هم در آنجا. همراه آنها هستیم.”

او همچنین گفته است: برادران ترکمن ما هم اینک در سوریه هم با رژیم اسد مبارزه می کنند و هم در نبرد با گروههای تروریستی هستند و تلاش می کنند تا وطن خود را مورد دفاع قرار دهند. ما نیز در روند این مبارزه همراه و همکار آنان هستیم.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا