اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

مسجد السلام پس از حوادث تروریستی پاریس در کانادا به آتش کشیده شد

مسجد السلام پس از حوادث تروریستی پاریس در کانادا به آتش کشیده شد 6818757387camikanadasaldr 300x200 - مسجد السلام پس از حوادث تروریستی پاریس در کانادا به آتش کشیده شد

مسجد السلام تنها مسجد موجود در شهر «پتربورو»ی کانادا که درپی حوادث یازده سپتامبر به آتش کشیده شده بود، بعد از حوادث پاریس بار دیگر به عمد به آتش کشیده شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت به نقل از منابع خبری بین المللی، پلیس تورنتو، طی بیانیه‌ای اعلام کرد تحقیقات در زمینه به آتش کشیده شدن مسجد السلام در منطقه پیتربورو- کاورثا تورنتو در شنبه شب گذشته توسط افراد ناشناس، آغاز شده است.

کنزو عبدلا، رئیس انجمن مسلمانان در کاورثا نیز ضمن محکوم کردن این حادثه، اظهار داشت: “این حمله ۸۰ هزار دلار کانادا به مسجد خسارت وارد کرده است”.

وی افزود: “این مسجد در سال ۱۹۹۴ ساخته شد و یک بار دیگر نیز پس از حادثه ۱۱ سپتامبر مورد حمله قرار گرفته بود”.

مریم منصف، نماینده مجلس از این منطقه و وزیر مسئول از نهادهای دموکراتیک که اولین وزیر مسلمان کانادا است نیز با انتشار بیانیه‌ای، نسبت به حادثه مذکور ابراز تاسف و ناراحتی کرد.

او اظهار داشت:”تحقیقات در این زمینه ادامه دارد. من نیز پیگیر این ماجرا هستم. اکنون بهترین فرصت است که نشان دهیم در این مواقع چگونه در کنارهم هستیم”.
گفتنی است ساعاتی بعد از حملات تروریستی پاریس، یک کمپ محل استقرار پناهجویان در فرانسه به آتش کشیده شده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا