اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

مسلمانان در آمریکا نگران تبلیغات ضد اسلامی در این کشور هستند

untitled1 - مسلمانان در آمریکا نگران تبلیغات ضد اسلامی در این کشور هستند مسلمانان در آمریکا نگران تبلیغات ضد اسلامی در این کشور هستند

گزارش های منتشر شده حاکی است کمپین تبلیغاتی ضد اسلامی که ظاهرا این هفته با انتشار تصاویری بر روی اتوبوس های شهر فیلادلفیای آمریکا آغاز شده، سبب بروز نگرانی هایی در میان مسلمانان آمریکا درباره افزایش اسلام هراسی در این کشور شده است.

به گزارش ندای سنت به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مقامات بخش حمل و نقل شهر فیلادلفیا هفته گذشته اعلام کردند که به حکم یک قاضی فدرال در این باره که مخالفت با تبلیغات ناقض حق آزادی بیان است ، اعتراض نخواهند کرد.

این کمپین تبلیغاتی – که با حمایت یک گروه حامی اسراییل با نام ابتکار دفاع از آزادی ها در آمریکا انجام می شود – شامل شماری از تبلیغات می شود که نازی های را به اسلام ربط می دهد. در یکی از این تبلیغات، حاج امین الحسینی از مقامات مسلمانان فلسطین در حال گفتگو با آدولف هیتلر است و در زیر این تبلیغ نوشته شده است: «تنفر مسلمانان از یهویان در قرآن آمده است.»

یاکوب بندر – که نماینده فیلادلفیا در شورای روابط مسلمانان و آمریکایی هاست ، اعلام کرد که جامعه مسلمانان فیلادلفیا از مشاهده این تبلیغات بسیار نگران شده اند .

بندر گفت:« آنها احساس می کنند این اقدام یک نوع حمله به هویت آنها محسوب می شود و اگر این تبلیغات علیه آفریقایی ها یا علیه یهودیان بود، مطمئنا اجازه انتشار آنها بر روی اتوبوس ها داده نمی شد.»

اداره حمل و نقل پنسیلوانیای جنوبی اذعان کرد: این تبلیغات ممکن است سبب «کم ارزش شدن » جایگاه جامعه بزرگ مسلمانان این شهر شود .

جری ویلیامز مدیر بخش مطبوعاتی اداره حمل و نقل پنسیلوانیای جنوبی اعلام کرد این شرکت تصمیم گرفته است به حکم دادگاه اعتراض نکند زیرا مقامات دیگر شهرها که چنین اقدامی انجام داده بودند، با شکست مواجه شدند.

او با اشاره به تغییر سیاست این اداره در محدود کردن محل این گونه تبلیغات اعلام کرد:« ما بر این باوریم اگر این گروه بار دیگر به منظور ارائه چنین تبلیغی به ما مراجعه کند ما پرونده ای محکم تر برای ارائه در دادگاه خواهیم داشت.»

این در حالی است که تبلیغاتی مشابه در سیستم حمل و نقل در دیگر شهرهای آمریکا از قبیل نیویورک و واشنگتن نیز مشاهده می شود.

بندر گفت:« افراد ثروتمند زیادی وجود دارند که در چنین کمپینی علیه مسلمانان مشارکت می کنند و سعی دارند آنها را افرادی بی قید، متمایل به خشونت ، ضد زن و ضد یهودی نشان دهند.»

بر اساس گزارش های منتشر شده، این تبلیغات به سبب قرارداد ۳۰ هزار دلاری باید به مدت یک ماه بر روی ۸۴ اتوبوس عمومی ادامه داشته باشد.

او گفت:«‌من مسلمان نیستم . من یک یهودی هستم و جامعه مسلمانان درباره وجود من در یک نهاد اسلامی احساس تناقض نمی کند زیرا مبارزه با نژاد پرستی تنها مسئولیت مسلمانان نیست بلکه مسئولیت همه شهروندان آمریکایی است.»

او همچنین گفت: «ما باید راه هایی به منظور نزدیکی به همسایگان مسلمان خود پیدا کنیم و به آنها بگوییم این تبلیغات دروغ هستند و تحریف اسلام محسوب می شوند. این گونه اقدامات سبب به وجود آمدن احساس تنفر در میان بشریت می شوند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا