اخبار ایران و جهان

معظمیه در سوریه نیز با خطر بحران انسانی روبرو است

معظمیه در سوریه نیز با خطر بحران انسانی روبرو استمردم سوریه 300x209 - معظمیه در سوریه نیز با خطر بحران انسانی روبرو است

معظمیه دمشق که بیش از ۲۰ روز است در محاصره شدید قرار دارد، با خطر بحران انسانی مانند بحران گرسنگی مضایا مواجه است.

احمد الشیخ، عضو مجلس محلی معظمیه واقع در غرب دمشق، پایتخت سوریه، در مورد عواقب بحران انسانی در این شهر هشدار داده و از جامعه جهانی خواستار رسیدگی به این بحران شد.

وی به خبرگزاری آناتولی گفت که با بسته شدن یگانه دروازه شهر که از آن مواد غذایی و دارو وارد این شهر می‌شد، وضعیت انسانی در معظمیه وخیم‌تر شده است.

احمد الشیخ با بیان اینکه ۴۵ هزار نفر در معظمیه زندگی می‌کنند، خاطرنشان کرد که این شهر تحت محاصره و ۲۰ روز است این محاصره شدید‌تر و وضعیت انسانی در آن وخیم تر شده است.

وی در ادامه تصریح کرد که مجلس محلی نمی‌تواند تمام نیاز مردم، به ویژه شیر کودکان را فراهم کند و از جامعه بین المللی خواست قبل از وقوع یک فاجعه انسانی وارد عمل شود.

ام مرام، یکی از ساکنان معظمیه نیز گفت: ” یافتن شیر برای کودکان تقریبا غیر ممکن شده است. مرام، دختر کوچکم به دلیل تغذیه ناکافی روز به روز ضعیف‌تر می‌شود، ولی به علت نبود بیمارستان فعال در این شهر و عدم امکان خارج شدن از آن، نمی‌توانم دخترم را درمان کنم”.

محمد المعظمانی، پزشک یگانه بیمارستان صحرایی در معظمیه گفت که در شهر علاوه بر کمبود تجهیزات پزشکی، داروهای مسکن، داروهای مرض قند و فشارخون نیز به اندازه کافی یافت نمی‌شود.

وی همچنان خاطرنشان کرد که در این شهر درام انسانی حکم‌فرما بوده و اگر محاصره ادامه یابد، وضعیت وخیم‌تر خواهد شد.

معظمانی با اشاره به مشکلات پزشکی در بیمارستان صحرایی گفت: “چند روز پیش، همام، دختر مبتلا به برونشیت را به بیمارستان آوردند، فقط به دلیل کمبود تجهیزات نتوانستیم درمان‌اش کنیم و به دلیل محاصره نتوانستیم او را به خارج از شهر برای مداوا منتقل کنیم، متاسفانه جان باخت”.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا