اخبار ایران و جهان

معلم بلوچستانی برای نجات دانش آموزان جان خود را فداکارانه فدا کرد /وی همچنین قربانی کمبود امکانات شد

معلم بلوچستانی برای نجات دانش آموزان جان خود را فداکارانه فدا کرد /وی همچنین قربانی کمبود امکانات شد582589 969 131x150 - معلم بلوچستانی برای نجات دانش آموزان جان خود را فداکارانه فدا کرد /وی همچنین قربانی کمبود امکانات شد

“حمیدرضا گنگوزهی”، معلم شجاع و فداکار دبستان شهید رحیمی روستای “نوکجو” از توابع روتک شهرستان خاش در منطقه بلوچستان، دیروز ۱۵ فروردین ۱۳۹۵، در اقدامی فداکارانه و مثال زدنی با نثار جانش ، سه تن از دانش‌آموزانش را نجات بخشید.

به ‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ندای سنت به نقل از منابع خبری، معلمان فداکار بلوچستانی” حمیدرضا گنگوزهی “و “عبدالرئوف شهنوازی” پس از نجات دانش آموزان از زیر آوار، زیر آوار گرفتار می شوند که در این زمینه یکی از این معلمان فداکار جان می دهد و تنها همکار وی در این حادثه مصدوم می شود.

این معلمان فداکار بلوچ با مشاهده دیواری که در حال فرو ریختن روی سه‌ دانش‌آموز بود،با نهایت از خودگذشتگی برای نجات دانش آموزان به سمت دیوار حرکت کردند و خود را سپر قرار دادند و با نجات آنان خود زیر آوار قرار می‌گیرند که عبدالرئوف شهنوازی نیز از ناحیه پا دچار شکستگی می شود وحمید گنگوزهی در مسیر انتقال به بیمارستان به دلیل ناهموار بودن مسیر و کمبود امکانات جان‌ به جان‌آفرین تسلیم می‌کند.

نخعی مدیرکل آموزش‌وپرورش سیستان‌وبلوچستان با ستودن این اقدام دلیرانه این معلمان گفته است: کار این عزیزان، فداکاری بزرگی است که باعث افتخار جامعه ما و فرهنگیان خواهد بود، برای مرحوم گنگوزهی علو درجات را مسألت داریم و این واقعه را به همه فرهنگیان، دانش آموزان و به ویژه خانواده این مرحوم تسلیت می‌گوییم.

علی اصغر فانی”، وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه  اقدام فداکارانه این معلم مایه افتخار و مباهات برای جامعه فرهیخته فرهنگیان است گفته است:این معلم عزیز با این از خود گذشتگی، جلوه ای والا از روحیه فداکاری، عشق وعلاقه معلمان این مرزوبوم به دانش آموزان میهن را به نمایش گذاشت و نشان داد که معلمان ارجمند در مسیر مقدس تعلیم و تربیت و بالندگی متربیان عزیز خویش حتی از بذل جان خود نیز دریغ نمی کنند.

 وی در این پیام فقدان این معلم فداکار را به جامعه فرهیخته فرهنگیان و خانواده معزز ایشان تسلیت گفته وافزوده است: ضمن آرزوی علو درجات برای آن مرحوم از خدواند متعال شفای عاجل ودیگر همکار گرانقدرمان جناب آقای عبدالرئوف شهنوازی را که در این مسیر فداکاری، مصدوم گردیدند خواستارم.

پیکر ‘حمیدرضا گنگوزهی’، معلم فداکار مدرسه شهید رحیمی روستای نوکجو از توابع روتک خاش، روز دوشنبه با حضور جمعی از علما، مسئولان استانی و محلی، فرهنگیان و اقشار مختلف جامعه تشییع و به خاک سپرده شد.

پایگاه اطلاع‌رسانی ندای سنت ضمن تحسین و تجلیل از اقدام شجاعانه و مثال زدنی این معلمان عزیز، شهادت حمیدرضا گنگوزهی را به جامعه فرهنگی و خانواده ایشان تسلیت عرض می نماید و از الله متعال برای ایشان علو درجات و غفران الهی و برای همکارشان که در این حادثه مصدوم شدند شفای عاجل را مسئلت می‌نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا