اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

مقامات تاجیکستان به بهانه مبارزه با افراط گرایی ، مبارزه با فرهنگ اسلامی را در پیش گرفته اند

مقامات تاجیکستان به بهانه مبارزه با افراط گرایی ، مبارزه با فرهنگ اسلامی را در پیش گرفته اند 2012 300x169 - مقامات تاجیکستان به بهانه مبارزه با افراط گرایی ، مبارزه با فرهنگ اسلامی را در پیش گرفته اند

پلیس کشور تاجیکستان به بهانه مبارزه با افراط گرایی با فرهنگ ونمادهای اسلامی از جمله گذاشتن ریش و داشتن حجاب مبارزه می کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت ، درحالیکه اکثر مردم تاجیکستان مسلمان هستند، مقامات این کشور در اقدامی عجیب به بهانه مقابله با فرهنگ “بیگانه” و “افراط گرایی” مردان را مجبور به تراشیدن ریش، و زنان و دختران را مجبور به برداشتن حجاب می کند.

روزنامه “دیلی میل” نوشت: پلیس تاجیکستان ۱۳ هزار مرد را مجبور به تراشیدن ریش و هزار و ۷۰۰ زن و دختر را نیز مجبور به برداشتن حجاب کرده است.

تاجیکستان مدعی شده که هدف از این کار مبارزه با افراطی گری و جلوگیری از غلبه فرهنگ بیگانه بر این کشور است.

دیلی میل افزود : پلیس ۱۶۲ مغازه فروش لباس زنانه اسلامی را نیز تعطیل کرده است .

بر اساس این گزارش، هر کسی در تاجیکستان ریش بلند باشد ، با زور و خشونت وی را مجبور به تراشیدن موی صورتش می کنند.

روزنامه دیلی میل در گزارش خود نوشت : پارلمان تاجیکستان هفته گذشته قانون ممنوعیت استفاده از نام های عربی را تصویب کرد، و این در حالیست که استفاده از نام ” محمد ” برای نامگذاری نوزادان در این کشور افزایش یافته است .

دیلی میل افزود: این اقدامات دولت سکولار تاجیکستان درحالی است که اکثر مردم این کشور مسلمان هستند.

دیلی میل اعلام کرد : نظام دوشنبه سپتامبر ۲۰۱۵ تنها حزب اسلامی تاجیکستان را ممنوع الفعالیت کرد، و امامعلی رحمان رئیس جمهوری این کشور که از سال ۱۹۹۴ قدرت را در دست دارد و سال ۲۰۲۰ باید از قدرت کناره گیری کند، برای حفظ قدرت در دست خود سکولاریسم را ترویج و تبلیغ می کند.

منبع:رسانه های خبری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا