اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

مقامات دینی عربستان انفجار خونین نماز جمعه شیعیان قطیف را محکوم کردند

81617991 6469557 300x180 - مقامات دینی عربستان انفجار خونین نماز جمعه شیعیان قطیف را محکوم کردند

به گزارش ندای سنت  مقامات دینی عربستان سعودی، انفجار تروریستی در نماز جمعه شهر شیعه نشین قدیح این کشور را محکوم ونیز بر مجازات شدید عاملان آن تأکید کردند.
هیأت کبارالعلمای عربستان، حادثه تروریستی انفجار انتحاری در نماز جمعه مسجد امام علی(ع) شیعیان قدیح در منطقه قطیف این کشور را به شدت محکوم کرد و افزود: کشتار نمازگزاران یک حادثه شنیعی است که وحدت ملی و ایجاد ناامنی و بی ثباتی عربستان را هدف قرار می دهد.
این هیأت تصریح کرد: عاملان این جنایت مطمئنا تروریست هایی هستند که وجدان نداشته و به حرمت های الهی توجهی ندارند. این جنایتکاران باید به شدیدترین مجازات محکوم شوند تا درس عبرتی برای کسانی باشد که درصدد تجاوز به شهروندان هستند.
شیخ فهد بن سعد الماجد دبیرکل این هیأت بر لزوم هوشیاری و حفظ آرامش از سوی ملت تأکید کرد.
رییس هیأت امر به معروف و نهی از منکر عربستان نیز با محکومیت این جنایت، گفت: از مردم به ویژه جوانان می خواهیم فریب افراد گمراه و فتنه گری که دین و اخلاق ندارند را نخورده و خود را از انحراف های فکری در امان بدارند.
شیخ الصمعانی وزیر دادگستری هم در واکنش به این جنایت، تصریح کرد که این جنایت با آموزه های دین اسلام مغایرت دارد.

وی خاطر نشان ساخت که دادگستری عربستان با عوامل این اقدام تروریستی به شدت برخورد خواهد کرد.
در انفجار انتحاری امروز در هنگام برگزاری نماز جمعه در مسجد امام علی(ع) منطقه شیعه نشین قدیح در شرق عربستان ۲۰ تن از نمازگزاران به شهادت رسیده و ۱۰۰ تن دیگر زخمی شدند.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا