اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

ممنوعیت روزه داری برای مسلمانان چین

ممنوعیت  روزه داری برای  مسلمانا9c2647e9433c92268ee435b9d2e5a0e7 M 300x169 - ممنوعیت  روزه داری برای  مسلمانان چینن چین

دولت محلی قلمرو شین کیانگ در غرب چین اعلام کرد: همزمان با فرا رسیدن ماه رمضان، بر فعالیت های دینی اقلیت مسلمان خود نظارت خواهد کرد.

در طول روزهای گذشته ، رسانه های گروهی رسمی و پایگاه های اینترنتی وابسته به دولت در گزارش ها و هشدارهای رسمی از اعضای حزب، کارمندان عمومی دولت و معلمان خواستند تا از روزه گرفتن در ماه رمضان سال جاری همچون سال گذشته خودداری کنند.

دولت شین کیانگ در گزارشی بر روی پایگاه رسمی خود بیان کرد: مسوولین بهداشت غذایی در قلمروهای مسلمان نشین بر فعالیت های روزمره رستوران های حلال نظارت خواهند کرد تا مبادا در طول روز از فروش غذا خودداری کنند یا فعالیت خود را به بعد از افطار موکول نمایند.

در قلمرو مارالبیشی نیز ، مسوولین حزب حاکم تعهدات کتبی و شفاهی ارائه کردند که به موجب آن ها هیچ کدام از آموزه ها و فعالیت های دینی خود از جمله روزه داری در ماه رمضان را انجام نخواهند داد.

مسلمانان ایگور مقیم کشورهای دیگر و همچنین فعالان حقوق بشر ، بیان کردند که سیاست های سرکوب گرانه دولت شین کیانگ از جمله اعمال محدودیت بر فعالیت های دینی باعث ایجاد تنش های زیادی در این منطقه شد، در حالی که دولت چین این مساله را نفی می کند.

« دلشات راشیت» سخنگوی کنفرانس بین المللی ایگور ، بیان کرد: چین همزمان با آغاز ماه رمضان، محدودیت های زیادی علیه مسلمانان تدوین می کند، اعمال این محدودیت ها می تواند در آینده تنش هایی زیادی را به وجود آورد.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. الله اکبر الله اکبر الله اکبر و لله الحمد و الثناء، المستقبل للاسلام،
    بارزترین علامت ترس و واهمه و شکست حکام ظالم در مقابله کردن با نفوذ اسلام
    و اسلامگرایی استفاده از قوه قهریه است این روش( استفاده از زور) نشان دهنده
    شکست تمام روشهای دیگر از قبیل ترویج خرافات و شبهات و شهوات است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا