اخبار ایران و جهان

موافقت دانشجویان دانشگاه مک‌مستر کانادا با تحریم اسرائیل

52e272c5 496d 4114 852d 01c428bede76 300x169 - موافقت دانشجویان دانشگاه مک‌مستر کانادا با تحریم اسرائیل

ندای سنت
دانشجویان دانشگاه مک‌مستر در کانادا با تحریم اسرائیل به دلیل اشغال چندین دهه‌ای اراضی فلسطینی از سوی این رژیم موافقت کردند.

مجمع عمومی انجمن دانشجویان دانشگاه مک‌مستر با پیوستن به پویش «بایکوت، سرمایه زدایی و تحریم» علیه اسرائیل موافقت کرد.

پویش «بایکوت، سرمایه زدایی و تحریم» یک پویش جهانی است که از فشارهای اقتصادی و سیاسی بر اسرائیل به منظور پیروی این رژیم از اهداف این جنبش استفاده می‌کند؛ اهدافی نظیر پایان اشغالگری و استعمار زمین‌های فلسطینیان، برابری کامل شهروندان عرب فلسطینی در اراضی اشغالی و احترام به حق بازگشت آوارگان فلسطینی.

به رغم اینکه ۵۰۰ نفر از ۵۱۸ دانشجوی حاضر، با پیوستن به این کمپین موافقت کردند اما این امر به اجرا در نیامد زیرا این رای گیری به حدنصاب ۶۳۳ دانشجو نرسید که مجمع عمومی بتواند پیوستن به این کمپین جهانی را الزام آور کند.

یکی از دانشجویان موافق با پیوستن به این کمپین گفت نرسیدن تعداد دانشجویان به حد نصاب لازم و غیر الزام آور بودن این رای گیری موجب دلسرد شدن وی نشده است.

وی گفت این پویش «قدم به قدم و روز به روز بزرگتر و بزرگتر می‌شود تا زمانی که سیاستمداران متوجه شوند تحریم اسرائیل خواسته عموم مردم است.»

این اقدام در حالی صورت گرفت که تعدادی از دانشگاه‌های امریکا، کانادا و انگلیس نیز پیشتر با پیوستن به این پویش موافقت کرده بودند که از جمله آنها می‌توان به دانشگاه‌های یورک، ویندزور و کالیفرنیا و دانشکده سواس در دانشگاه لندن اشاره کرد.

دانشگاهیان و سازمان‌ها در سایر کشورها از جمله آفریقای جنوبی و استرالیا نیز پیشنهادهایی برای تحریم تل آویو مطرح کرده‌اند.

هدف از این تحریم‌ها منزوی کردن اسرائیل جهت ایجاد تغییر در سیاست‌های ظالمانه و تبعیض آمیز این رژیم در قبال فلسطینیان است.

منبع:خبرگزاری پرس تی وی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا