اخبار ایران و جهان

موافقت قاطع اعضای سازمان ملل با برافراشته شدن پرچم فلسطین در مقر سازمان

موافقت قاطع اعضای سازمان ملل با برافراشته شدن پرچم فلسطین در مقر سازمان

DataFiles Cache TempImgs 2015 2 News 1394 shahrivar 7 1 1 1 1 1 300 0 300x198 - موافقت قاطع اعضای سازمان ملل با برافراشته شدن پرچم فلسطین در مقر سازمان

مجمع عمومی سازمان ملل متحد با اکثریت قاطع آرا با برافراشته شدن پرچم فلسطین در مقر این سازمان موافقت نمود. این پیشنهاد با رای مثبت ۱۱۹ ، رای منفی ۸ و رای ممتنع ۴۵ عضو همراه گردید.

به گزارش ندای سنت به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، به باور ناظران سیاسی موافقت مجمع عمومی با برافراشته شدن پرچم فلسطین در سازمان ملل یک پیروزی دیپلماتیک برای تلاش های فلسطینیان جهت برقراری کشور مستقل شان به شمار می آید.

تصویب پیشنهاد مذکور، به نمایندگان فلسطین که به عنوان ناظر در جلسات مجمع عمومی حضور می یابند، این اجازه را می دهد تا مانند کشورهایی که عضویت کامل دارند، پرچم خود را در مقر سازمان بیافرازند.

اندکی پیش از رای گیری درباره پیشنهاد مذکور، «ریاض منصور» نماینده تشکیلات خودگردان در سازمان ملل متحد اظهار داشت که موافقت با برافراشته شدن پرچم فلسطین، گامی دیگر در مسیر حمایت از تشکیل کشور فلسطینی است.

گفتنی است که پیش از رای گیری، رژیم صهیونیستی کشورهای عضو را ترغیب می کرد تا نظر منفی به این پیشنهاد بدهند. یکی از آرای منفی متعلق به ایالات متحده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا