اخبار جهان اسلام

موضعگیری حزب آلمانی علیه اسلام

موضعگیری حزب آلمانی علیه اسلام 110638 151 150x150 - موضعگیری حزب آلمانی علیه اسلام

 حزب افراطی «آلترناتیو برای آلمان» با این ادعا که اسلام منطبق و سازگار با قانون اساسی این کشور نیست علیه اسلام موضعگیری کرده است .

به گزارش ندای سنت به نقل از خبرگزاری ها، این حزب وعده داد که برای ممنوعیت ساخت مناره های مساجد، اذان ، استفاده از پوشش اسلامی برای زنان مسلمان و در صورت لزوم  کنترل شدید یا تعطیلی مدارس قرآنی و مساجد در این کشور همه توان خود را به کار بگیرد .

الکساندر گاولند، رهبر این حزب در ایالت برندنبورگ در مصاحبه با روزنامه آلمانی “فرانکفوتر آلگماینه” گفته است: «اسلام دینی مانند مسیحیت کاتولیک یا پروتستانت نیست، بلکه همواره با ذهنیت تصاحب دولت {و قدرت} همراه است».

«بئاتریکس فون اشتورش»،معاون رییس حزب «آلترناتیو برای آلمان» در این باره گفته:اسلام به خودی خود یک ایدئولوژی سیاسی است که منطبق با قانون اساسی آلمان نیست.

اظهارات ضد اسلامی حزب آلترناتیو برای آلمان (AfD)، واکنش انتقادی شدید دیگر احزاب این کشور و شورای مرکزی مسلمانان را به دنبال داشت.

«ایمن مزیک» رئیس شورای مرکزی مسلمانان آلمان گفته است: «روشنگری یعنی مثلا برای نخستین‌بار پس از زمان هیتلر در آلمان حزبی به وجود آمده است که گروهی مذهبی را با دیده تبعیض می‌نگرد و موجودیت آن را تهدید می‌کند. این حزب خواستار جمهوریت دیگری است که بر مبنای دموکراسی توام با آزادی نیست.»

احزاب حاکم آلمانی هم از سخنان اعضای این حزب انتقاد کردند.«فرانتس یوزف یونگ» نماینده فراکسیون کلیساها و جامعه مذهبی گفت: «حزب آلترناتیو برای آلمان روز به روز افراطی‌تر می‌شود. افکار این حزب با مبانی قانونی سازگاری ندارد.»

«کریستین بوخ‌هولتس» سخنگوی مذهبی چپ گرایان حزب آلترناتیو برای آلمان را متهم کرد که با چنین اظهاراتی فضای جامعه را مسموم می‌کند و به نژادپرستی علیه مسلمانان دامن بزند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا