خطبه های جمعه

مولانا ساداتی:شهرستان سراوان با وجود داشتن استعدادها و توانمندیها از محرومترین و مظلومترین شهرهای کشور قرار گرفته است.

IMG 0064 300x225 - مولانا ساداتی:شهرستان سراوان با وجود داشتن استعدادها و توانمندیها از محرومترین و مظلومترین شهرهای کشور قرار گرفته است.

مولانا ساداتی دربخشی از سخنان خطبه های جمعه این هفته ۱۵ خرداد۹۴ با اشاره به مشکلات شهرستان سراوان خواستار توجه دولتمردان در به فعلیت رساندن استعدادها و توانمندیها و رفع محرومیتهای این شهرستان شد.
وی تصریح کرد: امروز بر متصدیان امور لازم است که به خواسته های به حق و مشروع مردم توجه کنند , مردمی که در صحنه ها حضور فعال داشته و با رای خود دولت را انتخاب کرده اند تا با کلید حل مشکلات قفل مشکلات را بگشاید و برطرف سازد اما در شهرستانی زندگی می کنیم (سراوان) که شهرستان نخل و آفتاب و محل طلوع خورشید و پیشانی کشور است با توجه به داشتن استعدادها و توانمندیها در زمینه های مختلف از محرومترین و مظلوم ترین شهرهای کشور قرار گرفته است.
امام جمعه اهلسنت سراوان اظهار داشت: عدم توجه به معیشت مردم , گسترش فقر و بیکاری ؛ معظلات و مشکلات عدیده ای را بوجود آورده است جوانانی که از ضریب هوش فوق العاده و زکاوت بالایی برخوردارند به علت فقر و عدم حمایت از تحصیلات باز مانده اند و مجبورند برای بدست آوردن لقمه نان به شغل های کاذب از قبیل فروش سوخت کنار جاده و خیابان و یا اینکه به اعتیاد روی آورده اند .
مولانا ساداتی عنوان نمود: چه کسی باید پاسخ این ناهنجاریها را بدهد و این معظلات را برطرف سازد ؛ جوانانی از این شهرستان وجود دارند که در المپیادهای بین المللی در مقام اول قرار می گیرند تیم رباتیک مکران در رقابت های هوایی رباتیک جهان در کشور چین ونیز دانش آموزان نخبه ای که در جشنواره بین المللی اختراعات کشور صربستان و جشنواره مسکو موفق به کسب مدالهای طلا و دیپلم افتخار می گردند اما مورد بی مهری قرار گرفته و توجهی به آنان نمی شود باید به این مغزهای استثنایی بها داده شود در بعضی موارد می گویند مغزها فرار می کنند اما اینجا می سوزند و از بین می روند اگر مورد حمایت قرار نگیرند.
مدیر دارالعلوم زنگیان سراوان ازکسانیکه که تمکن مالی دارند خواست این افراد با استعداد را جهت ادامه تحصیلات و توانمندیهایشان محترمانه کمک و مساعدت نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا