خطبه های جمعه

مولانا ساداتی : آمار بالای تصادفات ، نیازمند توجه و برنامه ریزی جدی است

مولانا سید عبدالصمد ساداتی در فرازی از سخنان مراسم نمازجمعه اهلسنت سراوان ، حوادث متعدد تاسف بار نا امنی ، قتلهای طایفه ای و حوادث رانندگی در سطح استان سیستان و بلوچستان را مورد اشاره قرار داد.

مولانا ساداتی : آمار بالای تصادفات ، نیازمند توجه و برنامه ریزی جدی است
۲۱۵۶۴۰ 300x225 - مولانا ساداتی : آمار بالای تصادفات ، نیازمند توجه و برنامه ریزی جدی است

مولانا سید عبدالصمد ساداتی در فرازی از سخنان مراسم نمازجمعه اهلسنت سراوان (۱۰ آبانماه ۱۳۹۸) در اشاره به حوادث متعدد تاسف بار نا امنی ، قتلهای طایفه ای و حوادث رانندگی در سطح استان سیستان و بلوچستان بر لزوم هوشیاری مردم ، احتیاط رانندگان و برنامه ریزی مسئولان بویژه در استاندارد سازی جاده ها تاکید کردند.

امام جمعه اهلسنت سراوان اظهار داشت : حوادث جاده ای فقط در طی روزهای ابتدایی آبان ماه سال جاری در استان حد اقل ۲۰ نفر کشته و ۴۵ نفر مجروح برجای گذاشته که بسیار ناگوار و نیازمند تدببر جدی است ، فقط تاسف خوردن و تسلیت گفتن مسئله را حل نمی کند.
مولانا ساداتی افزود : علاوه از راههای غیر استاندارد ، عدم دقت در رانندگی و سرعت غیر مجاز موجب حوادث ناگوار برای خود و دیگران می شود که حرام و ناجائز است ، تقاضای اسلام و مسلمانی این است که علاوه از حق الله ، حق الناس رعایت شود و دیگران نیز از آزار و اذیت در امان بمانند.
ایشان تصریح کردند: اگرچه سوختکشی برخی بر اثر بیکاری است اما بی احتیاطی در رانندگی وسایل نقلیه حامل سوخت و قاچاق انسان هیچگونه توجیهی ندارد.
مدیر دارالعلوم سراوان ابراز داشت : امیدواریم در کنار احتیاط مردم و رعایت قوانین رانندگی ، ایمن سازی جاده های این استان مورد توجه جدی و برنامه ریزی مسئولان استان و کشور قرار بگیرد.

مولانا ساداتی در ادامه با تاکید بر اینکه نا امنی ها از جمله سرقت ، قتلهای طایفه ای و حوادث جاده ای از معظلات قابل توجه است ، گفتند: نمایندگان و شوراهای اسلامی شهر و روستا از آنجا که رابط بین مردم و مسئولان هستند می توانند گره گشای برخی از مشکلات باشند.
ایشان خاطرنشان ساختند : مسئولیت آنان محدود به کارهای جزئی نیست بلکه وظایف مهمی سپرد آنان شده که به انجام برسانند اما متاسفانه برخی به جای خدمت به مردم کم کاری و یا منافع شخصی و در رفاه بودن خود را در اولویت قرار داده اند.

امام جمعه اهلسنت سراوان همچنین طی سخنانی با اشاره به ۱۳ آبان در تقویم کشور بعنوان روز ملی مبارزه با استکبار گفتند : قدرت های استکباری منشأ بسیاری از فسادها و ظلمهای بشری هستند ، کشورهایی که به دنبال سلطه بر سایر کشورها بوده و حقوق سایر انسان ها را نادیده می گیرند که در رأس آنها آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند.
مولانا ساداتی خاطرنشان ساخت : اقدامات خصمانه و ظالمانه دولت آمریکا در قبال ملت ایران از گذشته تاکنون روشن است و همچنین اشغال گران صهیونیست و حامی اصلی آن یعنی آمریکا حقوق ملت مظلوم فلسطین را پایمال کرده اند.
ایشان بیان کردند: روحیه استکبار ستیزی در ملتها و دولتهای مسلمان و استقامت در مقابله با ظالمان و برای آزادی و عدالتخواهی وظیفه ای اسلامی است.

مولانا ساداتی در بخش نخست سخنان گفتند : رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم در مراحل مختلف بدستور الله متعال برای اصلاح جامعه رسالت الهی را ابتدا از خانه خود و سپس خویشاوندان نزدیک و بعد از آن به حاکمان ابلاغ کرد.
امام جمعه اهلسنت سراوان تصریح کرد: ادعای اسلام شخص باید در گفتار و عملش مطابقت داشته باشد ، ارتکاب گناهان بیشتر از بی علمی نیست ، انجام فرایض و اخلاق حسنه جزء جدانشدنی دین است و مفاسد اجتماعی و ضایع کردن حق الناس از جمله گناهان کبیره است.
ایشان همچنین در اهمیت واقعه تاریخی هجرت رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم سخنانی ایراد نمودند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا
بستن