اهل سنت ایران

مولانا ساداتی : از مقاصد عید قربان ؛ ” ایمان ابراهیمی” ، “ترک منکرات” و “اختیار عفو و گذشت” است

مولانا سید عبدالصمد ساداتی ضمن اشاره به اهمیت عبادت قربانی و فضایل آن ، از مقاصد ایام عید قربان را تسلیم شدن در برابر پروردگار با عمل به قرآن ،ترک منکرات و اختیار عفو و گذشت دانست.

مولانا ساداتی : از مقاصد عید قربان ؛ ” ایمان ابراهیمی” ، “ترک منکرات” و “اختیار عفو و گذشت” است۲۱۵۶۴۰ 300x225 - مولانا ساداتی : از مقاصد عید قربان ؛ " ایمان ابراهیمی" ، "ترک منکرات" و "اختیار عفو و گذشت" است

مولانا سید عبدالصمد ساداتی ضمن اشاره به اهمیت عبادت قربانی و فضایل آن ، این ایام را یادآور ایمان و تسلیم ابراهیمی در مقابل پروردگار بیان کرد و از مقاصد این روز را تسلیم شدن در برابر پروردگار با عمل به قرآن ،ترک منکرات و اختیار عفو و گذشت دانست و اساس عزت در دنیا و سعادت در آخرت برشمرد.

خطیب نماز عید قربان در عیدگاه مرکز در سراوان (۲۱مرداد۹۸) با اشاره به فضایل ارزشمند قربانی اظهار داشت: عمل کردن بر عبادت قربانی علاوه از پیروی سنت ابراهیمی علیه السلام و محبت به رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم با اتباع از روش ایشان ، اجابت حکم شرعی الله متعال است.

مولانا ساداتی تصریح کرد: از مقاصد این روز است که اساس عزت ما در دنیا و اساس سعادت ما در آخرت دین اسلام است ؛ عمل به قرآن است ، پیش از یکهزاروچهارصد سال قبل عمرفاروق رضی الله عنه این اعلان را کرد و این قدرت و عزت بود هنگامیکه به بیت المقدس برای تحویل گرفتن کلیدها رفت نصاری احترام نمودند و قیصر و کسرا لرزه براندام شدند اما امروز سکوت جهانی در تضییع حقوق مردم مسلمان و اخیرا در کشمیر با همراهی جنایتکاران است.
امام جمعه اهلسنت سراوان خاطرنشان ساخت: از مقاصد ایام عید قربان دور انداختن گناهان و عداوت و کینه و اختیار کردن عفو و گذشت است چرا که ایمان با کدورت و بدون اداء حقوق با هم جمع نمی شود.
مولانا ساداتی ابراز داشت: همچنین عید قربان این درس را می دهد ایمان و تسلیم ابراهیمی بر اساس دستورات قرآنی را باید بدون چون و چرا پذیرفت و خود را تسلیم دستورات پروردگار کرد چرا که رمز موفقیت حضرت ابراهیم هنگام مواجه با مشکلات در ایمان و صبر و تسلیم پروردگار است.
ایشان افزودند: این روز یاد آور این است که در مقابل امر الله تعالی ، قرآن کریم و ایمان و اعتقاد؛ ثابت قدم باشیم ، فقط وجود قرآن در مکان های مختلف بدون ایمان راسخ و بدون اعتقاد قلبی و عمل هرگز انسان و جامعه را به سعادت نمی رساند.
مدیر دارالعلوم سراوان گفتند: عمل به دستورات الهی و داشتن روحیه تسلیم رمز موفقیت و بهره مندی از هدایت الهی است قبل از اینکه فرد؛ روح و جسم و مال و دنیا را وداع کند ، سراسر وجود ما از اخلاق و دین وایمان،معاملات و همزیستی و موت تسلیم مقام و عظمت و دستورات الهی باشد.
مولانا ساداتی عنوان نمودند: منکرات در رفتارهای اجتماعی و فردی و در حوزه های مختلف فرهنگی و اقتصادی ، سیاست و خانواده و اجتماع و ایذاء رسانی به دیگران سبب غضب و نارضایتی الله متعال و مشکلات است.

مولانا ساداتی در بخش پایانی مراسم برای امنیت و آرامش کشور و سایر بلاد اسلامی ، وحدت و همسویی مسلمانان در مقابل زورگویان سلطه گر و غاصب و توفیق خدمت شایسته برای مسئولین کشور دعای خیر نمودند و برچیده شدن فسادهای اخلاقی ، سیاسی و اقتصادی و اختلاس و منکرات و حفاظت ملت و کشور را از پروردگار متعال درخواست نمودند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا
بستن