خطبه های جمعه

مولانا ساداتی: استعدادها و توانایی ها ؛ نعمت و امانتی الهی برای خدمت است

مولانا سید عبدالصمد ساداتی در خطبه های نماز جمعه اهلسنت سراوان در زمینه های "لزوم بکارگیری استعدادها در خدمت جامعه" ، "کمک به دانش آموزان نیازمند" و  "اعتماد و اتکا به سرمایه مردم از درسهای دفاع مقدس" سخنرانی کرند.

مولانا ساداتی: استعدادها و توانایی ها ؛ نعمت و امانتی الهی برای خدمت است۰۲۰۴۲۰ 300x174 - مولانا ساداتی: استعدادها و توانایی ها ؛ نعمت و امانتی الهی برای خدمت است

خطیب نماز جمعه اهلسنت سراوان با بیان اینکه استعداد و توانایی انسان در مال وثروت و علم تا قدرت و حکومت عنایت الله متعال است و نباید سبب فراموشی آخرت شود ، بر بکارگیری این استعدادها بعنوان امانتی الهی در خدمت جامعه تاکید کردند.

❇️ مولانا سید عبدالصمد ساداتی در بخش نخست سخنانشان در مراسم نمازجمعه اهلسنت سراوان (۵ مهر۹۸) اظهار داشت: الله تعالی انسان را استعداد و توانایی های بیشمار داده و این خود دلیل خالقیت الله تعالی است که به آن باید پی برد.
امام جمعه اهلسنت سراوان تصریح کرد: کسانی را که الله متعال استعدادها و توانایی هایی عنایت کرده ، اگر در خدمت جامعه و نفع رسانی به مردم صرف کنند با ارزش و برای انان ماندگار است.
مولانا ساداتی افزود: این قدرت و توانی هایی را که الله متعال در افراد گذاشته امانت و وسیله اند و روزی از آنها گرفته می شوند اما اگر در راه صحیح بکار گیرند اگرچه از دنیا بروند برای آنان ماندگار و دائم است و نزد پروردگار ماجور است.
مدیر دارالعلوم سراوان گفتند: برخی از انسانها را که الله متعال استعدادها و توانایی های بالفعل و بالقوه داده از آنها در جهت صحیح و در خدمت جامعه قرار نمی دهند ، در کارهای بیهوده صرف می شود و یا بعلت عدم دسترسی به امکانات لازم استعدادهای آنان شکوفا نمی شود و از بین می رود ، در برخی از مناطق استان و روستاها افراد نابغه و با استعدادی بوده و هستند که با فراهم نشدن شرایط متاسفانه استعداد آنان شکوفا نمی شود.
مولانا ساداتی خاطرنشان ساخت: استعداد و توانایی انسان در مال وثروت و علم تا قدرت و حکومت و توانایی هایی که بالقوه در وجود انسان است عنایت الله متعال است اما نباید سبب غفلت از پروردگار و فراموشی آخرت شد.
ایشان بیان کردند : واقعاتی هستند که در تاریخ ذکر شده و آنچه در جامعه اتفاق می افتد ؛ در کشور خود ما فردی از جمله سرمایه دار ترین و ثروتمندان کشور در عین صحت و سلامتی از او سوال می کنند می گوید فکر آخرت را نکردم که بعد از مدتی هم از دنیا رفت ، همچنین مورخین می نویسند فرعون ثروتمند بود و با صحت و سلامتی هم عمر طولانی کرد، کبر و غرورش به جایی رسید که گفت من خدای برترم اما هنگام موت و غرق شدن با حقارت و ذلت فهمید که خدایی هست ؛ این واقعات برای سرگرمی نیست بلکه درس عبرت است.
مولانا ساداتی ابراز داشت : نباید از آن ذاتی که این همه استعداد و توانایی ها را داده غافل شد همانطور که الله نیکی کرده انسان به دیگران نیکی کند و در فکر دنیای آخرت باشد ، مال و دنیا زیباست و ارزشمند است برای کسانیکه حق مال را ادا کنند آن را عطای پروردگار بدانند و اهل تقوا باشند.
امام جمعه اهلسنت سراوان تاکید کرد: آنچه که انسان را در دنیا و آخرت بیمه می کند تقوا است که قرآن کریم و احادیث نبوی آن را مورد توجه قرار داده اند ، آنحضرت صلی الله علیه و آله وسلم فرمودند : “تقوا را بر خود لازم بگیرید” ، اولین پله تقوا دوری از کفر و شرک که ایمان خالص است ، دومین پرهیز از گناهان و محرمات و سومین آن پرهیز از شبهات حلال و حرام که کامل ترین درجه است.

❇️مولانا ساداتی در بخشی از سخنان گفتند: بسیاری از دانش آموزان بی بضاعت هستند و در سال تحصیلی جدید توانایی خرید لوازم اولیه تحصیل و پوشاک مناسب را ندارند که توجه به این مسئله جهت کمک از اعمال خیر و صالح است و در ضمن تالیف قلوب و خوشحال کردن خویشاوندی ، همسایه ای و یا یک خانواده مسلمان است که نزد الله متعال ارزشمند و دارای اجر و پاداش است.
امام جمعه اهلسنت سراوان تاکید کردند: کسانیکه توانایی دارند در جهت کمک به دانش آموزان بی بضاعت در امر آموزش و پرورش دریغ نکنند ، توجه به این امر انسانی و اسلامی از افضل اعمال صالح است.

❇️مولانا سید عبدالصمد ساداتی در بخش پایانی سخنان با اشاره به قرار گرفتن در مناسبت هفته دفاع مقدس گفتند: دفاع از کشور و منافع ملی خط قرمز ی برای تمام اقشار مردم است، ایثارگران و شهدای عزیز برای سربلندی و نجات کشور درس عزت و ایستادگی دادند.
امام جمعه اهلسنت سراوان افزود: هشت سال دفاع مقدس این درس را داد که می توان به اقشار مردم از قومیتها و مذاهب کشور اتکا و اعتماد کرد و از این ظرفیت در مدیریت جامعه به کار گرفت ، با این سرمایه مردمی می توان به پیشرفت دست یافت و دشمنان هرگز به اهدافشان نخواهند رسید .
مولانا ساداتی تصریح کرد: هشت سال جنگ تحمیلی نشان داد که ما می توانیم در شرایط تحریم و زورگویی ها روی پای خودمان بایستیم و با استفاده از ظرفیت های داخلی بسیاری از کمبودها را جبران کنیم همانطور که رهبر معظم انقلاب مکرر متذکر شده اند نگاهها به ظرفیتهای درون باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا
بستن