خطبه های جمعه

مولانا ساداتی : استفاده از امکانات دنیا موجب ضایع شدن حق مردم و حدود الهی نشود

مولانا ساداتی بیان کردند : استفاده از امکانات دنیا و پست و مقام موجب ضایع شدن حق مردم و حدود الهی نشود.

گزیده ای از سخنان مولانا ساداتی در خطبه های نماز جمعه اهلسنت سراوان (۲۰دی۱۳۹۸) :VideoCapture ۲۰۱۹۱۲۲۵ ۰۲۰۶۱۸ 300x169 - مولانا ساداتی : استفاده از امکانات دنیا موجب ضایع شدن حق مردم و حدود الهی نشود

وعده الله متعال حق است که انسان روزی از این دنیا خواهد رفت ، از دنیا و اسباب آن استفاده کرد اما نباید موجب ضایع کردن فرایض و تجاوز از محرمات الهی شد.
صحابه رضی الله عنهم اجمعین را مال و داریی و خزانه قیصر و کسری و غنایم ؛ از دستورات دین و زندگی آخرت غافل نکرد.

حوادث و استفاده از امکانات امروزی آزمایش و تلنگری است که در دنیا باشیم اما دل به دنیا نبندیم و از آخرت غفلت نکنیم ، استفاده از امکانات دنیا و پست و مقام موجب ضایع شدن حق مردم و حدود الهی نشود.

رسیدگی به وضعیت نامناسب راههای استان سیستان و بلوچستان نیاز اساسی و خواسته مردم از نمایندگان و دولتمردان جهت پیگیری و اجرا است .
حوادث مکرر تصادفات ناگوار جاده ای که افراد زیادی از شهروندان و نیز شخصیت های علمی و اجتماعی در اثر آن جان باخته اند هشدار به مسئولین است که پاسخگو باشند ، خصوصا وزارت راه و شهرسازی که از عمل به مسئولیت خود غفلت نکنند که جای هیچگونه توجیه از قبیل نداشتن بوجه نیست برای راهها و جاده هایی که ده ها سال قبل ساخته شده اند.
خودرو های نا ایمن و جاده های غیر استاندارد احتیاط بیشتر رانندگان و نیز چاره اندیشی مسئولان برای جلوگیری از این اتفاقات را می طلبد ، در برخی از مناطق که جاده ها دو بانده شده تصادفات نیز نسبت به قبل کاهش داشته است.

سردار شهید سلیمانی شخصیت ملی و فراملی بود که در تشییع جنازه آن میلیونها نفر از مردم کشور و کشورهای مختلف حضور یافتند.
مداخله نظامی آمریکا در منطقه و به شهادت رساندن شخصیت بزرگ یک کشور سندی بر تروریست بودن دولت آمریکاست.
سردار شهید سلیمانی شخصیتی بود که در دوران جنگ تحمیلی و در مقاطع مختلف خالصانه از کشور دفاع نمود و بعد از شهادت ایشان نیز جبهه مقاومت وارد مرحله جدیدی از استواری و مقاومت قرار خواهد گرفت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا
بستن