اهل سنت ایرانخطبه های جمعه

مولانا ساداتی: افراد متخلف در حوزه مسئولیت خود باید مورد مواخذه قرار گیرند

مولانا ساداتی: افراد متخلف در حوزه مسئولیت خود باید مورد مواخذه قرار گیرند IMG 0313 300x225 - مولانا ساداتی: افراد متخلف در حوزه مسئولیت خود باید مورد مواخذه قرار گیرند

مولانا عبدالصمد ساداتی با بیان اینکه دین اسلام بر تمام مسلمانان واجب قرار داده که نسبت به دیگران تعهد ،عدالت و انصاف را رعایت کنند بر رعایت این امور و نیز مواخذه افراد متخلف در حوزه مسئولیتشان طبق قانون تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت ، مدیرحوزه دارالعلوم و امام جمعه اهل سنت سراوان در خطبه های نماز جمعه این هفته(۲۰آذرماه۹۴) خدمات پزشکی و مداوا را یکی از ضروریات و حقوق اولیه برای همه مردم در همه شهرها و کشورها دانست و اظهار داشت: در امر مداوا و ارایه خدمات به بیمار نباید بین امیر و غریب تبعیض قایل شد حتی در کشورهای توسعه نیافته خدمات و مداوای بیمار برای عموم مردم خصوصا اقشار کم درآمد با تمام تسهیلات و امکانات مجهز رایگان است.

مولانا ساداتی تصریح کرد:خبر پزشک متخلف اصفهانی در برخورد با بیمار چون رسانه ای شد همه باخبر شدند و جهان را تکان داد که در نهایت وزیر محترم بهداشت و مسئولین مربوطه اقدام نمودند که جای تشکر دارد اما فقط این یک مورد نیست موارد مشابه کم نبوده اند از بازداشت و حبس مریض و زجر روحی و فیریکی آن هم بر اثر فقر و نداشتن پول و نیز خطاهای فاحش پزشکی که در اثر آن بیمار جان خود را از دست داده است که طبق گزارشات رسیده همین چند روز قبل در یکی ازشهرستانهای استان سیستان و بلوچستان ، قطع سر نوزاد حین زایمان و فوت مادر  یکی دیگر از موارد سهل انگاری و قتل شبه عمد است.
عالم برجسته اهل سنت بلوچستان با بیان اینکه فقط با شعار بدون عمل نمی توان عدالت برقرار کرد و امیدوار شد، خاطرنشان ساخت: در کشوری که این همه ذخایر نفتی و گازی و بخشی ازمعادن بزرگ جهان را در اختیار دارد چرا مریض پولی برای مداوا نداشته باشد؟ سرمایه داران رانت خور و سودجو هر روز بر سرمایه خود می افزایند،متخلفان اقتصادی خون مردم را تا کی می مکند و مردم فقیر و تنگدست در فقر و محرومیت از همه چیز می سوزنند و حق حیات از آنان سلب می شود، مشکل از کجاست مسئولان باید پاسخگو باشند فقط با شعار بدون عمل نمی شود عدالت برقرار کرد و امیدوار شد.

مولانا ساداتی همچنین با اهمیت دانستن تعلیم و تربیت و ضرورت آن تاکید کرد: تعلیم و تربیت ابتدایی تا آموزش عالی باید مجانی و توسط دولتها انجام گیرد و کسانی که توانایی مالی ندارند نباید از تحصیلات و حصول علم که از حقوق و ضروریات است محروم نگه داشته شوند.
مولانا ساداتی در ادامه با اشاره به آیه “وَمَا أَصَابَکُمْ مِنْ مُصِیبَهٍ فَبِمَا کَسَبَتْ أَیْدِیکُمْ وَیَعْفُو عَنْ کَثِیرٍ(الشورى-۳۰) ابراز داشت: بسیاری از مصائب و مشکلات ساخته و پرداخته خود انسان است که بسیاری از آن را الله تعالی در گذر کرده است ،امروز دیانت و سیاست مسلمانان بدست خودشان در پرتگاه تباهی قرار گرفته ، فتنه و فساد، جنگ و کشتار، امنیت و سکون را از شهرها و خانه ها گرفته و اضطراب و نگرانی انسانیت را به درجه خواری ذلت و پستی کشانده است.

کسی که توان پاسخگویی در برابر حقوق الله و حقوق العباد را ندارد کاندید نشود.

مولانا ساداتی در بخشی از سخنان با اشاره به ۲۸ آذرماه سال جاری ، تاریخ ثبت نام برای کاندیدای انتخابات مجلسین (مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری) اظهار داشت: نمایندگی و مسئولیت پذیری در چنین جایگاهی برای کسانی است که در توان و صلاحیتشان باشد و از عهده آن برآیند.
مدیر حوزه علمیه دارالعلوم و امام جمعه اهل سنت سراوان تصریح کرد: کسیکه نمی تواند پاسخگو در مقابل حقوق الله و حقوق العباد باشد هرگز نباید به نیت مقام و به دست آوردن پست و اغراض دیگر شخصی و گروهی ثبت نام کند چون این نیت فاسد موجب کسب گناه است ولو اینکه نتواند این مقام را کسب کند.
مولانا ساداتی افزود: از آنجا که مجلس در راس همه امور است، شایستگی، شجاعت ،شهامت،امانت و عدالت در چپنین فردی لازم است اگرچه احراز صلاحیت افراد توسط شورای نگهبان صورت می گیرد و مطمئنا شورای نگهبان تمام معیارها و ملاکهای صلاحیت بر مبنای نظام و منافع ملی را مدنظر قرار خواهد داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا