خطبه های جمعه

مولانا ساداتی : تمام اعمال صالح زندگی با هدف رضایت پروردگار “عبادت” است

مولانا سید عبدالصمد ساداتی در خطبه های نماز جمعه سراوان ، عبادت را دربرگیرنده تمام زندگی انسان با هدف رضایت پروردگار عنوان کرد.

 مولانا ساداتی : تمام اعمال صالح زندگی با هدف رضایت پروردگار “عبادت” استB612 20191019 233356 556 300x300 - مولانا ساداتی : تمام اعمال صالح زندگی با هدف رضایت پروردگار "عبادت" است

مولانا سید عبدالصمد ساداتی در خطبه های نماز جمعه سراوان (۱۲ مهر ۱۳۹۸) با بیان اینکه عبادت پروردگار هدف اساسی از خلقت انسان است ، عبادت را دربرگیرنده تمام زندگی انسان با هدف رضایت پروردگار و وسیله ای برای تقرب الی الله و کامیابی دانست.

خطیب نماز جمعه اهلسنت سراوان گفتند: عبادت محدود نیست بلکه تمام زندگی انسان را دربر می گیرد زمانیکه هدف رضای پرودگار باشد چرا که هدف اساسی خلقت انسان ؛ برای عبادت است که در گفتار و رفتار زندگی خود تقوا و رضایت الهی را در نظر بگیرد.
مولانا ساداتی تصریح کردند: آنچه حقوق الله نسبت به بندگان بشمار می رود؛ عبادت و اطاعت خالص پروردگار است ، اگرچه الله تعالی نیاز به عبادت ندارد بلکه عبادت را وسیله ای برای تقرب بندگان و برای کامیابی و سرمایه ای برای عزت و سرافرازی دنیا و آخرت قرار داده است.
امام جمعه اهلسنت سراوان خاطرنشان ساخت: امروز مشکل امت اسلامی در ضایع کردن اصول است ؛ از بد اخلاقی ها ، ضایع کردن نماز ، ندادن زکات و شیوع فساد و فحشا و ترک فرایض و واجبات است.
مولانا ساداتی در ادامه عنوان کردند: الله تعالی برای رفع مشکلات و رفع مصائب در میان مردم انبیاء وپیامبران را فرستاد تا راه صحیح ودرست را نشان دهند و از مشکلات نجات یابند ، نبی مکرم اسلام خاتم النبین برای همه انسان ها تا قیامت پیامبر و رسول الله است ، بشارت دهنده به خوبیها و برحذر کننده از بدی ها برای همه مکانها و زمانهاست و تعلیمات آن حضرت تا قیامت برای همه انسانیت است.
مدیر دارالعلوم سراوان تصریح نمود: بخشی از تعلیمات آنحضرت صلی الله علیه و آله وسلم بیان شریعت از احکام ، فرایض و واجبات ، عبادات ، معاملات و اخلاقیات است که مسلمانان بر این اساس پیروی کنند.
مولانا ساداتی اضافه کرد: بیان حالات و حوادثی که امت در آینده با آن مواجه می شوند بخشی از تعلیمات نبوی است که هنگام چنین حالات وحوادث وظیفه و راه رستگاری را چگونه باید بشناسند ، رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم راه نجات از فتنه های آینده را که دین و ایمان را بخطر می اندازد بیان فرموده اند.
ایشان ابراز داشتد : آنچه از حقوق یکدیگر است خیرخواهی و پرهیز از ظلم و گناه است ، دوستی ها و اتحاد در سایه اسلام و ایمان بر اساس تقوا باشد؛ زیرا دوستی بر راه گناه و باطل پایدار نیست و در دنیا و آخرت موجب عداوت و نابودی است.

مولانا ساداتی در بخشی از سخنان با اشاره به ۱۳ مهر روز نیروی انتظامی اظهار داشت: عوامل انتظامی در عین اقتدار ، ترحم و عطوفت را از یاد نبرند ، در تأمین نظم و امنیت جامعه بگونه ای عمل شود که موجب اعتماد و احساس امنیت در مردم شود.
امام جمعه اهلسنت سراوان افزود: حضور مقتدر نیروی انتظامی در مقابل ناهنجاری ها و توزیع کنندگان مواد مخدر بسیار با اهمیت است که مردم بمعنای واقعی با نیروهای مخلص همراه و یاور شوند ، از نیروهایی که صادقانه در زمینه امنیت و آرامش مردم تلاش میکنند صمیمانه تشکر داریم.

ایشان همچنین در ادامه سخنان تکرار حوادث به گلوله بستن و تعقیب و گریز افراد خرده فروش سوخت و دارای کالاهای اندک را باعث تاسف دانست و گفتند: مواردی ناگوار در استان و شهرستان سراوان اتفاق می افتد از اینکه افرادی سوخت یا اندک کالایی جهت امرار معاش جابه جا می کنند نباید مورد هدف گلوله قرار گیرند.
امام جمعه اهلسنت سراوان افزود: این حوادث که مکررا اتفاق می افتد و در هفته گذشته نیز در مسیر کلپورگان سراوان رخ داده است ، باید به مظلومیت این جوانان رسیدگی و از این فجایع جلوگیری شود.
مولانا ساداتی تصریح کرد: توصیه ما این است به جای سوختکشی کار دیگری انتخاب کنند ، اما تعقیب و گریز خرده فروشان سوخت و به گلوله بستن آنان که برای امرار معاش این زحمات و خطرات را متحمل می شوند از تحریم آمریکا هم بدتر است.

مولانا ساداتی همچنین از بازگشایی گذرهای مرزی شهرستان سراوان توسط سپاه پاسداران تشکر کرد و بر استفاده صحیح از نعمت مرز تاکید نمود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا
بستن