اخبار حوزهاهل سنت ایرانختم صحیح بخاری

مولانا ساداتی : تمسک به قرآن و سنت دو مصدر مهم وحدت بخش برای مسلمانان است

IMG 0400 300x225 - مولانا ساداتی : تمسک به قرآن و سنت دو مصدر مهم وحدت بخش برای مسلمانان است.
امام جمعه اهل سنت سراوان و مدیر حوزه علمیه زنگیان سراوان عصر سه شنبه ۸اردیبهشت ۹۴ در مراسم دانش آموختگی ۵۰نفر از طلاب دارالعلوم زنگیان سراوان طی سخنانی با خیر مقدم به علما و اندیشمندان و مسولان از حضور گسترده مردم مومن و شریف سراوان و سایر مناطق که در همایش و اجتماع بزرگ ایمانی و معنوی دانش آموختگی طلاب دارالعلوم زنگیان سراوان حضور یافتند قدر دانی نمود .
مولانا سید عبدالصمد ساداتی رهنمودهای شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید را در راستای وحدت عنوان کرد و از وی که در مراسم نیز حضور داشتند شخصیتی معتدل و باتدبیر یاد کرد و همچنین از شیخ الحدیث مولانا حسین پور سرمایه علمی نام برد.
وی با بیان اهمیت علم و دانش و تاکید بر فراگیری آن گفت: طلاب دانش آموخته که مولوی شدند از تحصیل فارغ نشده اند بلکه راه تحقیق و ادامه تحصیل در مسیر علم و دانش و فعالیت دینی برای آنان فراهم شده است.
مولانا ساداتی در ادامه تصریح کرد: هدف و راه صحیحی را قرآن و سنت مشخص نموده و از افراط و تفریط که انسان را از مسیر صحیح منحرف می کند دوری کرد چرا که قرآن وسنت ما را به میانه روی دعوت می کند.
مدیر دارالعلوم زنگیان سراوان افزود: تمسک به کتاب الله و سنت دو مصدر و ریسمان محکم هستد که به فرموده پیامبر صلی الله علیه وسلم کسیکه این دو مورد (کتاب الله و سنت) را اختیار کند گمراه نمی شود.
مولانا ساداتی در ادامه افزود: از فضای مجازی باید در راه صحیح تبلیغ دین اسلام و وحدت امت اسلامی استفاده شود نه در راستای تفرقه و توهین و بی حرمتی به احادیث پیامبر و نمادهای دینی و نیز علم و علما ؛ از کسیکه پیرو اسوه و سیره رسول الله صلی الله و علیه وسلم است باید از این امور دوری کند چرا که تحقیر انسان و مومن جایز نیست و آنحضرت صلی الله علیه وسلم فرمودند من مبعوث نشده ام که فحش بگویم و لعن و نفرین کنم.
مولانا ساداتی با اشاره به مسائل و مشکلاتی که دامنگیر جهان اسلام شده خاطر نشان کرد: گفتگو وصلح چه در میان خانواده و قوم باشد و چه بین ملتها و کشورها باشد انسان را به راه حل صحیح می رساند بر خلاف جنگ که ثابت شده راه حل نیست و باعث تباهی و بربادی می شود.
لازم به ذکر است شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید امام جمعه اهلسنت زاهدان و هیئت همراه در بدو ورود مورد استقبال مولانا ساداتی و مردم شریف شهرستان سراوان قرار گرفتند.

منبع: sadati.net

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا