خبروگزارشخطبه های جمعه

مولانا ساداتی: دستگیری خائنان به ملت در هر لباس و جناحی که باشند خواسته ملی است

مولانا سید عبدالصمد ساداتی در مراسم نماز جمعه اهلسنت سراوان ۱۱ مرداد۹۸ با تاکید بر اینکه افرادی که بعنوان مسئول به جای خدمت به مردم و کشور خیانت کردند مورد مواخذه قرار گیرند

مولانا ساداتی در خطبه های نماز جمعه:
دستگیری خائنان به ملت در هر لباس و جناحی که باشند خواسته ملی استB612 20190803 151407 631 1 300x169 - مولانا ساداتی: دستگیری خائنان به ملت در هر لباس و جناحی که باشند خواسته ملی است

مولانا سید عبدالصمد ساداتی در مراسم نماز جمعه اهلسنت سراوان ۱۱ مرداد۹۸ با تاکید بر اینکه افرادی که بعنوان مسئول به جای خدمت به مردم و کشور خیانت کردند مورد مواخذه قرار گیرند ، گفت: کسانیکه نه تنها خدمتی برای مردم انجام نداده اند بلکه ظلم و فساد برای این کشور روا داشته اند.
ایشان ابراز داشتند: این افراد در هر لباس و سمت و جناح و حزبی که باشند مورد مواخذه قرار گیرند که این خواسته ملی است.
امام جمعه اهلسنت سراوان افزود: امیدواریم دستگیری این مفسدان که دشمنان واقعی مردم و اقتصاد کشورند ادامه داشته باشد و خصوصا افرادی که بعنوان مسئول در این استان آمده اند اما به جای خدمت به مردم، خیانت و جنایت انجام داده اند.

دهه ذی الحجه فرصتی برای بهره مندی از رحمتهای خاص الهی است

خطیب نماز جمعه اهلسنت سراوان در بخش نخست سخنان با اشاره به آیات و روایات در اهمیت و فضیلت دهه ذی الحجه ، این ایام را لطف و احسان الله متعال بر بندگان بیان کرد که با اعمال صالح از رحمتهای الهی بهره مند گردند.

مولانا سید عبدالصمد ساداتی در بخش نخست سخنان در مراسم نماز جمعه اهلسنت سراوان اظهار داشت: ده روز اول ذی الحجه را الله متعال فضیلت و خصوصیت داده است ، سوگند الله متعال به چیزی ، عزت و حرمت و عظمت آن را بیان می کند و برای اهمیت و فضیلتی که این دهه دارد الله متعال قسم یاد کرده است و عزت و حرمت آن را در ابتدای سوره فجر یادآوری می نماید.
امام جمعه اهلسنت سراوان تصریح کرد: ارشادات رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم نیز بر اهمیت این ایام و فضیلت آن است که فرمودند : ” عبادت در این ایام نزد الله تعالی محبوبتر و با فضیلت تر از روزهای دیگر سال است ، حتی  جهاد؛ مگر  فردی  که  با جان  و  مالش برای  جهاد  در راه  خدا  خارج شده  باشد  و با هیچ  یک  از  آنها  برنگردد ، شهید شود” ، لطف و احسان الله متعال بر بندگان است که این ایام را برای بهره مندی بندگان از رحمتهایش قرار داده است.
مولانا ساداتی ضمن بیان اینکه عبادات حج و قربانی فقط مختص این ایام هستند، گفتند : در این ایام روزه ، نمازهای نوافل، تلاوت قرآن کریم، دعا و صدقات ، ذکر و تسبیح و تهلیل و تحمید از جمله اعمال مشروع است که در این ایام سفارش شده است و موجب اجر و پاداش فراوان ، آمرزش گناهان و اجابت دعا است.
مدیر دارالعلوم سراوان افزود: روز نهم ذی الحجه روز عرفه و رکن عظیم الشان حج است که رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم روزه گرفتن این روز را موجب عفو گناهان فرمود و نیز در روایتی آنحضرت صلی الله علیه و آله وسلم فرمودند: بهترین دعا دعای روز عرفه است و بهترین آنچه که من و پیامبران قبل از من گفته اند « لاَ إِلَهَ إِلاَّ اللَّهُ وَحْدَهُ لاَ شَرِیکَ لَهُ، لَهُ الْمُلْکُ وَلَهُ الحَمْدُ وَهُوَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ» است.
مولانا ساداتی خاطرنشان ساخت: تکبیر تشریق از عبادت و اعمال این ایام است ؛ از صبح نهم ذی الحجه تا عصر سیزدهم ذی الحجه بعد از هر نماز فرض ؛  یک بار خواندن «اللهُ أکبر اللهُ أکبر ،لَا إلهَ إلَّا اللهُ وَالُله أکبر، الله اکبر وَلَلهِ الحَمد» واجب است، هنگام رفتن به نمازعید نیز تکبیر با صدای بلند مسنون است.

مولانا ساداتی در ادامه با اشاره به افتتاح دادسرای نظام در سراوان گفتند: افتتاح دادسرای نظام در شهرستان سراوان جهت توسعه قضایی و اهمیت آن برای رسیدگی به تخلفات ضروری بود و اکنون این امکان برای مردم و هم نیروهای مسلح فراهم شده است.
امام جمعه اهلسنت سراوان تصریح کرد: برای کنترل تیر اندازی های غیرقانونی در این شهرستان و برای کسانی که حقی از آنان ضایع شده کمک بزرگی برای دسترسی مردم منطقه است که می توانند مراجعه و شکایت نمایند.

مولانا ساداتی همچنین در سخنانی دسترسی آسان به مواد مخدر در سطح شهرستان سراوان و افزایش اعتیاد را از معضلات بزرگ عنوان کرد و خواستار توجه مسئولان مربوطه به این امر شد.
ایشان اضافه کردند: مردم از اینکه محله های حاشیه شهر سراوان و باغات آنها اقامتگاه معتادان شده شکایت دارند.


 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا
بستن