خطبه های جمعه

مولانا ساداتی : رنج مردم در فقر و معیشت ؛ بالاترین نقض حقوق شهروندی است

مولانا ساداتی در خطبه های نماز جمعه سراوان ، رنج مردم در گرانی های کمر شکن ، افزایش فقر و معیشت را بالاترین نقض حقوق شهروندی است

مولانا ساداتی : رنج مردم در فقر و معیشت ؛ بالاترین نقض حقوق شهروندی استB612 20191019 233356 556 300x300 - مولانا ساداتی : رنج مردم در فقر و معیشت ؛ بالاترین نقض حقوق شهروندی است

مولانا سید عبدالصمد ساداتی در مراسم نماز جمعه اهلسنت سراوان ( ۲۴ آبانماه ۱۳۹۸ ) با اشاره به درد و رنج بخش بزرگی از هموطنان جامعه نسبت به مشکلات معیشت و گرانی و نیز عواقب سوء اجتماعی آن ؛ عدم توانایی در تامین معیشت و فقر را بالاترین نقض حقوق شهروندی دانست.

 امام جمعه اهلسنت سراوان اظهار داشت : بخشی از جامعه در ناهنجاریهای اجتماعی فقر ، تورم کمرشکن ، اخیرا گرانی بنزین و سختی معیشت به سر می برند و این درد ورنج همنوعان برای وجدان های بیدار مساله کمی نیست که به سادگی از آن رد شد چرا که فقر به کفر منتهی می شود و اخلاق و عفت و زندگی را با مشکلات مواجه می کند.
مولانا ساداتی خاطرنشان ساخت: در جامعه ای که انواع منابع غنی و ظرفیتها را دارد اما با سوء مدیریت های برخی از مدیران مواجه است ، بالاترین نقض حقوق شهروندی و کرامت انسان این است که زمینه های کار توسط دولت فراهم نشود و سرپرست خانواده نتواند اولویت های زندگی را تامین کند.
ایشان تصریح کردند: طبق رهنمودهای مقام معظم رهبری به مسئولان اجرایی ؛ با استفاده از ظرفیتهای کشور باید به گونه ای تلاش و برنامه ریزی شود تا در جامعه فاصله طبقاتی کم شود که این شدنی است و در کنار آن امیدواریم تلاشهای قابل تقدیر قوه قضائیه در برخورد با مفسدان و کسانیکه میلیاردها را غارت کرده اند ، تا ریشه کنی فساد ادامه داشته باشد.
مولانا ساداتی با بیان اینکه هر کسی در حد توان و مسئولیت خود مجری احکام الهی و فرمایشات رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم باشد، گفتند : رعایت حق انسانیت نسبت به همنوعان و حق اسلامیت نسبت به مسلمانان محترم است ، علاوه از دولت کسانیکه توانایی دارند بخشی از نیاز مستمندان را برطرف کنند و توانگران تکفل خانواده های فقیر را بپذیرند.
مدیر مدرسه دینی دارالعلوم سراوان افزود: الله متعال مسلمانان را اعضای یک جامعه قرار داده و مکلف نموده که با یکدیگر مهربان و یار و یاور هم باشند و نسبت به یکدیگر خیرخواه باشند ، از ظلم و فساد و از تعرض به جان و مال یکدیگر پرهیز کنند.
مولانا ساداتی ابراز داشت: زندگی بر اساس تقوا ضامن موفقیت و سعادت است اما زندگی بر راه فساد و دوستی در گناه و باطل هم در دنیا پایدار نیست و هم در آخرت موجب عذاب است ، نجات یافتگان از خسارت و عذاب الهی کسانی هستند که عملکرد نیک داشته باشند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا
بستن