اهل سنت ایرانخطبه های جمعه

مولانا ساداتی  : روش امام حسین حرکت در مسیر  “حق” و  “خیرخواهی” و “عدالت” است

امام جمعه اهلسنت سراوان با بیان اینکه اهل سنت دوستی با اهل بیت را جزو ایمان خود می‌دانند اما عزاداری ندارند ، روش امام حسین را در مسیر  "حق" و  "خیرخواهی" و "عدالت" دانست

مولانا ساداتی  : روش امام حسین حرکت در مسیر  “حق” و  “خیرخواهی” و “عدالت” است IMG 0687 300x169 - مولانا ساداتی  : روش امام حسین حرکت در مسیر  "حق" و  "خیرخواهی" و "عدالت" است

خطیب جمعه اهلسنت سراوان با بیان اینکه نیاز جامعه امروزی به پیراوان راستین حسینی در گفتار و عمل است ، اختیار زندگی با عزت و حرکت در مسیر حق و خیرخواهی و عدالت را درسی از حضرت امام حسین در امر بمعروف و مبارزه با منکرات دانستند.

مولانا سید عبدالصمد ساداتی در مراسم نماز جمعه اهلسنت سراوان (۱۵ شهریور ۹۸) اظهار داشت : سیرت خاندان رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم و مظلومیت و حقانیت امام حسین رضی الله عنه درسی است برای مبارزه با منکرات و انحرافات در زندگی ، حکومت و سیاست ، مبارزه با بدعات ، ثروت اندوزی ناجائز ، خاندان پروری به جای شایسته سالاری و اشرافی گری است.

امام جمعه اهلسنت سراوان خاطرنشان ساختند: روش حضرت حسین درسی است برای کسانیکه حق مظلومان را پایمال و با استفاده از موقعیتشان از مناصب سوء استفاده می کنند و پستهای مدیریتی سیاسی ، اقتصادی و معیشتی را به افراد بی صلاحیت می سپارند که همه اینها منکر است که با فقر و فساد و تبعیض پایه های دین و جامعه را به لرزه در می آورد و منکر فقط به ظاهر شدن تار موی یک زن محدود نمی شود.

مولانا ساداتی ابراز داشت: هر کسی با اختیار کردن روش حسینی و ادامه دادن آن که در نظر گرفتن خیر و صلاح و عدالتخواهی در زندگی است می تواند در صف حسینیان قرار بگیرد و از طرفی دستگاه های قضایی در خشکاندن ریشه فساد و در مقابل ظالمان برخورد و مقاومت کنند.

مدیر دارالعلوم سراوان بیان کردند: نیاز جامعه امروزی به پیراوان راستین حسینی است که شخصیت آن شهید والامقام را بشناسند ، او آموخت که زندگی با عزت؛ حرکت در مسیر حق و خیرخواهی و عدالت است.

مولانا ساداتی در بخش نخست سخنان با برشمردن مصائب و مظالم روز عاشورا گفتند: در تاریخ روزهایی است که مصلحان و مجاهدان راه حق در مقابل مفسدان و مبارزه با منکرات راه نجات و صلاح را اختیار کرده و ایستادگی نمودند و برای دفاع از اسلام با جان و مال خود فداکاری نمودند قرآن کریم در این مورد می فرماید اینها کسانی هستند که با پروردگار خود معامله می کنند و در عوض جان و مال خویش ؛ بهشت را می خرند.

امام جمعه اهلسنت سراوان تصریح کردند: حرکت سیدنا حسین بن علی رضی الله عنهما برای همین امر بود که در مقابل حاکم ظالم و فاجر امر بمعروف و نهی از منکر می کند  همانطور که در روزهای تاریخی بدر ، حنین و احد اصحاب و جان نثاران رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم جان و مال خود را فدای دین اسلام کردند.

مولانا ساداتی بیان کرد : حضرت حسین در مقابل مفاسد و ظلم و زور تسلیم نمی شود از آنجا که وارث دیانت و شجاعت از خانواده ای است که در راس آن امام الانبیاء محمد رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم و فرزند فاطمه سیده نساء اهل الجنه است.

ایشان افزودند: اما یزید و ابن زیاد فرمان بریدن سر آن شخصیت عالی مقام را می دهد ، سری را که رسول الله بر آن بوسه زده و بر زانوی خود گذاشته است که شخصی شقی بنام ذی الجوشن آن سر مبارک را از تنی که با دهها ضربه شمشیر مجروح بود جدا کرد که ذلت و ننگ ابدی برای آن کوفیان و عزت و سربلندی تاریخی برای امام حسین بود.

مدیر دارالعلوم زنگیان سراوان ابراز داشت: حضرت حسین شخصیتی بود که رسول الله از او و برادر بزرگش حضرت حسن بعنوان سرور جوانان بهشت یاد کردند و فرمودند هر کس آنان را دوست بدارد، مرا دوست داشته و هر کس آنان را دوست مدارد مرا دوست نداشته است.

مولانا سید عبدالصمد ساداتی همچنین طی سخنانی در این مراسم عنوان کردند: اهل سنت و جماعت معتقدند مشروعیت هر عمل بعنوان عبادت از کتاب و سنت ثابت می شود از این جهت اهلسنت معتقدند برای مراسمات عزاداری و سینه زنی و سیاه پوشیدن حتی برای رسول الله صلی الله علیه و سلم و خلفای راشدین ثبوت شرعی نیست و نگرفتن این مراسمات دلیل بر عدم محبت نیست بلکه اهل سنت دوستی با اهل بیت را جزو ایمان خود می‌دانند.

امام جمعه اهلسنت سراوان اضافه کرد: هر مسلمان واقعی از شهادت سیدنا حسین آن شخصیت عالی مقام اندوهگین می شود و مسئولیت ما این است که محبت و ارادت خود را نسبت به اهلبیت در درس گرفتن از اسوه و سیرت آن بزرگان در گفتار و عمل نشان دهیم.

مولانا ساداتی در ادامه سخنان تاکید کردند: وحدت و همکاری در مسائل مورد اتفاق وظیفه ای اسلامی است و پرهیز کردن از دشمنی و کینه و اهانت در مسائل اختلافی یکدیگر از مصادیق مهم وحدت است ، آنچه مشترکات امت اسلامی را کمرنگ می کند باید خودداری کرد.

کانال رسمی مولانا ساداتی در تلگرام https://t.me/molanasadati

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا
بستن