خطبه های جمعه

مولانا ساداتی : زندگی به روش پیامبر اسلام ، نیاز امروز جامعه ماست

مولانا سید عبدالصمد ساداتی در خطبه جمعه (۱۷ آبان ۹۸) با بیان اینکه رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم پیروی از پیامبر اسلام را در عبادات و اخلاق اجتماعی نیاز جامعه امروز بیان کرد.

مولانا ساداتی : زندگی به روش پیامبر اسلام ، نیاز امروز جامعه ماست

۲۳۳۵۱۲ 300x190 - مولانا ساداتی : زندگی به روش پیامبر اسلام ، نیاز امروز جامعه ماست

مولانا سید عبدالصمد ساداتی در خطبه جمعه (۱۷ آبان ۹۸) با بیان اینکه رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم شایسته ترین الگو و رحمتی برای جهانیان در تمام زمانهاست ، تبعیت از آنحضرت در عبادات ، اخلاق اجتماعی ، بازار و حکومت داری را نیاز جامعه و باعث سعادت در دنیا و آخرت دانست .

امام جمعه اهلسنت سراوان گفتند: رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم دارای کمالات ظاهر و باطن و نمونه عالی ترین فضایل و صفات پسندیده بودند که زبان ها از وصف آن عاجز و قلم ها از نوشتن آن قاصرند ، بطفیل آنحضرت تمام نعمتهای معنوی از جمله توحید ، علم و ایمان ، صداقت و دیانت ، عدالت و تمام خوبیهای اخلاقی برای انسانیت حاصل شد.
مولانا ساداتی تصریح کرد : الله تعالی آنحضرت را رحمتی برای تمام جهانیان قرار دادند ، وجود رسول اکرم صلی الله علیه و آله سرشار از فضایل و صفت های پسندیده بود ، زندگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله وسلم؛ رأفت و مهربانی بود ، پیامبری که رحمتش علاوه از انسانها بر حیوانات و نباتات نیز بود ، در عین قدرت به جای انتقام، گذشت و بردباری می نمود، رفتارش حتی با کفار عادلانه و خیرخواهانه بود و در راه دعوت به توحید و خداپرستی آزار و شکنجه را تحمل می نمود و از اینکه دعای بد کند دعای هدایت می کرد و هیچ کس و هیچ چیز را لعن و نفرین نمی کرد.
مدیر دارالعلوم سراوان افزود: آنحضرت عالی ترین نمونه اخلاق، رفتار و گفتار است ، سنت و سیره ی آنحضرت برای عمل است تا با پیروی از این الگوی نیکو به سعادت دنیا و آخرت رسید.
خطیب جمعه اهل سنت سراوان در جمع مومنین اظهار داشت : رفتار و اخلاق محمد مصطفی صلی الله علیه وسلم قلب ها را جذب می کرد و دل ها سرشار از تجلیل و تکریم آن حضرت بودند چنانکه صحابه و یاران جان و مال خود را فدای آنحضرت کرده بودند و دوست می داشتند که سرهایشان از تن جدا شود اما کوچکترین خراشی بر آنحضرت وارد نگردد.
مولانا ساداتی خاطرنشان ساخت : محبت و اتباع از پیامبر به یک روز و به مناسبتها اختصاص ندارد ، خدای متعال به ما مسلمانان دستور داده است که از پیامبر تبعیت کنیم و در همه برنامه ریزی های زندگی مطابق آن عمل نماییم ؛ در عبادات ، اخلاق اجتماعی ، بازار و حکومت داری بعنوان دوستدار و مطیع راستین آنحضرت عمل نماییم.
ایشان اظهار داشتند : رسول الله صلّی الله علیه وسلم آمد تا جایگاهی برای تبعیضات ناروا و امتیازات قومی و نژادی و مذهبی در جامعه نباشد و کسی از حقوق فردی و اجتماعی خود محروم نگردد.
مولانا ساداتی همچنین اضافه نمود: بر انگیختن هر گونه فتنه قومی و مذهبی و نژادی به نفع دشمنان اسلام است و باید از آن پرهیز شود ، رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم به اخوت و برادری اسلامی تاکید نمود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا
بستن