اهل سنت ایرانخطبه های جمعه

مولانا ساداتی: مردم زمانی برجام را جشن می گیرند که تغییری در معیشت و اقتصاد حاصل شود

مولانا ساداتی: مردم زمانی برجام را جشن می گیرند که تغییری در معیشت و اقتصاد حاصل شودIMG 0111 300x225 - مولانا ساداتی: مردم زمانی برجام را جشن می گیرند که تغییری در معیشت و اقتصاد حاصل شود

مولانا سید عبدالصمد ساداتی با بیان اینکه حضور گسترده مردم در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ارزشمند و قابل تقدیراست عنوان نمود دولتمردان و مسولان قدر شناس مردم و عملا در حل مشکلات تلاش نمایند.

امام جمعه اهل سنت سراوان در فرازی از سخنان خطبه های نماز جمعه این هفته ۲۳بهمن۹۴ با اشاره به سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: شرکت گسترده اقشار مردم در دفاع از دستاوردهای انقلاب، استقلال آزادی جمهوری اسلامی و ایستادگی در مقابل جریانهای انحرافی و نفوذی دشمنان ارزشمند ،آگاهانه و با بصیرت بود قابل تقدیر و تشکر است که باید دولتمردان و مسولان قدر شناس مردم و عملا در حل مشکلات خصوصا بعد از تحقق برجام که امید مردم را به آن وابسته کردند تلاش نمایند.

مولانا ساداتی با تاکید بر تحقق اقتصاد مقاومتی با استفاده از ظرفیتهای عظیم کشور،تصریح کرد:مردم زمانی برجام را جشن می گیرند که تغییری در معیشت و اقتصاد حاصل شود تا زمانیکه اقتصاد مقاومتی تحقق پیدا نکند و توجه به بخش کشاورزی، دامداری و صنایع دستی نشود تعریف و تمجید از برجام دردی را دوا نمی کند زیرا تا به حاال تحول مورد نظر در اقتصاد ایجاد نشده است.

خطیب جمعه اهل سنت سراوان ابراز داشت: تا وقتیکه خود ما به دنبال تغییر و تحول نباشیم الله تعالی برجام را نمی آوردو هیچ تغییری به وجود نمی آید “اِنَّ اللّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّیَ یُغَیِّروا ما بِاَنفُسِهِم” ، ما باید تغیروتحول را در وضع اقتصادی،معیشتی ایجاد نماییم آنوقت این تغییر مورد قبول و کمک برای ما خواهد بود آنوقت چرخه زندگی مردم می چرخد .

مولانا ساداتی خاطرنشان کرد: با وجود استعدادهای بالقوه در کشور، نیروهای انسانی کارآمد و جوانان تلاشگرو فعال، باید شاهد تحول عظیم معیشتی و رشد اقتصادی قابل قبول می بودیم.

مدیر دارالعلوم زنگیان سراوان افزود:حضور مردم در همه صحنه های پشتیبانی از انقلاب بسیار ارزشمند بوده و مردم هیچگاه عقب نشینی نکرده اند همانطور که قابل تقدیر و تشکر است باید قابل تفکر و تامل نیز باشد.

مولانا ساداتی همچنین در ادامه سخنان در اشاره به افتتاح شعبه فقهی بانک انصار در استان اظهار داشت: بانک انصار استان سیستان و بلوچستان الگوی خوبی در سیستم بانکداری اسلامی بر حسب دستورات شرعی و قدمی بزرگ در جهت رفع مشکلات و موانع شرعی خواهد بود با توجه به اینکه چندین جلسه با علما و کارشناسان فقهی در استان راهکارهای شرعی پیشنهاد گردیده و شعبه فقهی بانک انصار در زاهدان نیز افتتاح گردیده است.

امام جمعه اهل سنت سراوان ادامه داد: امید است که این اقدام ، کمک بزرگی برای جذب و بکارگیری و از جهتی در امر معیشت مردم و در گردش قرار گرفتن سرمایه مردم در قالب عقود شرعی و اسلامی موفقیتی حاصل گردد، همانطور که در برخی کشورها سیستم بانکداری اسلامی موفق بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا