خطبه های جمعه

مولانا ساداتی : مردم سراوان، سیب سوران و مهرستان از کمبود پزشک رنج می برند

امام جمعه اهلسنت سراوان با بیان اینکه مردم شهرستانهای سراوان، سیب سوران و مهرستان از کمبود پزشک متخصص و امکانات درمانی گلایه دارند و رنج می برند ، خواستار چاره اندیشی مسئولان شد.

مولانا ساداتی : مردم سراوان، سیب سوران و مهرستان از کمبود پزشک رنج می برند

۲۱۲۸۰۳ 300x225 - مولانا ساداتی : مردم سراوان، سیب سوران و مهرستان از کمبود پزشک رنج می برند

مولانا سید عبدالصمد ساداتی با بیان اینکه خدمات مناسب درمانی از دغدغه های مردم مناطق محروم سیستان و بلوچستان ازجمله شهرستانهای سراوان، سیب سوران و مهرستان است ، کمبود پزشک متخصص و امکانات درمانی را موجب گلایه و رنج مردم عنوان کرد و خواستار چاره اندیشی مسئولان و افزایش سهمیه پزشکی برای این مناطق شد.

ایشان در مراسم نماز جمعه اهلسنت سراوان با تاکید بر اینکه از نیازهای اولیه برای مردم سلامت و بهداشت است گفتند: مردم مناطق محروم بلوچستان و از جمله شهرستانهای سراوان ، سیب سوران و مهرستان از کمبود پزشک و کمبود امکانات درمانی و از طرفی عدم ماندگاری پزشکان به شدت گلایه مندند و رنج می برند.
امام جمعه اهلسنت سراوان خاطرنشان ساخت : مسئولین در زمینه خدمات بهداشتی و درمانی این مناطق محروم چاره ای بیندیشند و با اختصاص و افزایش سهمیه پزشکی برای این شهرستانها به فکر جبران کمبودها باشند.
مولانا ساداتی ابراز داشت: چرا این مردم با بضاعت کمی که دارند برای درمان و معالجه با هزینه های سنگین و مسافت طولانی به سایر شهرستانها بروند.
ایشان تصریح نمودند: با توجه به عدم ماندگاری پزشکان، جهت رفع کمبودها و جبران مشکلات درمانی “اختصاص سهمیه مناسب رشته پزشکی برای افراد بومی مناطق محروم بلوچستان” ضروری است.
مدیر دارالعلوم سراوان افزود: می توان با اختصاص اعتبارات و بکارگیری نیروهای دلسوز مشکلات رو به افزایش بهداشت و درمان را به حداقل رساند و سایه تبعیض و بی عدالتی برچیده شود.
مولانا سید عبدالصمد ساداتی در بخش نخست سخنان با اشاره به روایت ” “مَنْ أَصْبَحَ مِنْکُمْ آمِنًا فِی سِرْبِهِ مُعَافًى فِی جَسَدِهِ عِنْدَهُ قُوتُ یَوْمِهِ فَکَأَنَّمَا حِیزَتْ لَهُ الدُّنْیَا” ، اظهار داشت : دین اسلام تمام ضروریات را مورد عنایت قرار داده است و فراهم شدن صلح ، امنیت و آرامش ، تحصیلات ، تغدیه مناسب و امکانات درمانی را برای تمام شهروندان می خواهد.
خطیب نمازجمعه اهلسنت سراوان تصریح کرد: در این حدیث رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم ؛ امنیت ، داشتن خانه و سرپناه ، توجه به سلامتی و تندرستی و برطرفی نیاز معیشتی را برای هر فرد متذکر شده که بعنوان نیازهای اولیه بشمار می روند.
مولانا ساداتی افزود: بزرگترین نعمت برای هر فرد سلامتی و تندرستی است و فرد برای سلامتی خود حاضر است هر مقدار لازم باشد هزینه کند.
ایشان بیان کردند: عواملی را که بر بهداشت و سلامت اثر مخرب دارد شریعت اسلام حرام قرار داده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا
بستن