اهل سنت ایرانخطبه های جمعه

مولانا ساداتی : “مشکلات مردم” و “پرهیز از اشرافی گری” مورد توجه مسئولان قرار گیرد

مولانا ساداتی با اشاره به مشکلات مردم ؛ خدمت رسانی مسئولان و پرهیز از اشرافی گری را مورد تاکید قرار داد

مولانا ساداتی : “مشکلات مردم” و “پرهیز از اشرافی گری” مورد توجه مسئولان قرار گیرد ۲۳۳۵۱۲ 300x190 - مولانا ساداتی : "مشکلات مردم" و "پرهیز از اشرافی گری" مورد توجه مسئولان قرار گیرد

مولانا سید عبدالصمد ساداتی در مراسم نماز جمعه اهلسنت سراوان (۸ شهریور ۹۸ ) با بیان اینکه “عدالت” ، “رفع تبعیض” و “مبارزه با فساد” از پایه های اصلی در حکومت اسلامی است و با اشاره به مشکلات مردم ؛ مسئولان را به خدمت رسانی و پرهیز از اشرافی گری توصیه نمود.

امام جمعه اهلسنت سراوان اظهار داشت: دولت امانتی الهی در اجرای احکام الهی و احقاق حقوق مردم است ، قرآن کریم رئیس دولت را امین و نگهبان و حافظ حقوق جامعه قرار داده است.
مولانا ساداتی با اشاره به هفته دولت گفتند: همه ساله از دوم شهریور بمناسبت آغاز هفته دولت برای گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر که دولتمردان مردمی و خدمتگزار بودند مراسم برگزار می شود اما روش آنان دنبال نشده است چرا که اختلاس و حقوق های نجومی ، حسابهای میلیاردی و استفاده نامشروع از مسئولیت برای افراد خانواده و نزدیکان با عملکرد آنان و اهداف انقلاب همخوانی ندارد.
خطیب جمعه اهلسنت سراوان تصریح کرد: دولت اسلامی پرچمدار عدالت‌خواهی است ، با توجه به مشکلات مردم ؛ ساده زیستی ، پرهیز از اشرافی‌گری و خدمت رسانی مورد توجه مسئولان قرار گیرد.
مولانا ساداتی خاطرنشان ساخت: قوه مجریه مبارزه با فساد را از درون خود آغاز کند و نباید اجازه داد ثروت و سرمایه ای از بیت المال که در اختیار دستگاه های اجرایی است با رانت و اختلاس مورد حیف و میل عده ای قرار گیرد.
مدیر دارالعلوم سراوان بیان کردند: عدالت ، رفع تبعیض و مبارزه با فساد از پایه های حکومت اسلامی بشمار می روند تا همه افراد جامعه در برابر قانون یکسان و از امکانات بهره مند شوند و هیچ قدرت و ثروتی قادر به انجام خلاف قانون نشود که رئیس قوه قضائیه متذکر شدند وقتی پرونده افراد متصل به قدرت و ثروت روی میز قاضی می آید فریاد ها بلند می شود.
مولانا ساداتی افزود: طبقات محروم و مستضعفان جامعه مورد عنایت دولت قرار گیرند و افراد ذی نفوذ از دانه درشت های فاسد پشتیبانی نکنند همانطور که رهبر انقلاب هفته دولت را فرصتی برای نقد و اصلاح و مبارزه دولتمردان با فقر و فساد و تبعیض عنوان کرده اند.
ایشان ابراز داشتند: در زندگی اجتماعی وجود قانون امری ضروریست و حکومت از شعبه های مهمی است که صلاح و فساد جامعه نیز به آن بستگی دارد، نوشتن قانون به تنهایی فایده ای ندارد بلکه آنچه تاثیر گذار است عملی ساختن و نظارت بر اجرای قانون و رسیدگی است که قوای مجریه ، مقننه و قضائیه نقش مهمی در این زمینه دارند.
امام جمعه اهلسنت سراوان با بیان اینکه هفته دولت نیز قدردانی از دولتمردانی است که با خدمات صادقانه از هیچ کوششی دریغ نکرده اند ، برای همه مسئولان در خدمت رسانی به مردم آرزوی موفقیت نمود و افزود: تا زمانیکه برنامه های دولت برای رفاه مردم و آبادانی کشور باشد و اعتماد متقابل ملت و دولت باشد توطئه‌های دشمن کارساز نمی شود.
امام جمعه اهلسنت سراوان سپردن مسئولیت ها به شایستگان را با اهمیت دانست و گفتند: توصیه پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم پیرامون مدیریت و مسئولیت و حساسیت آن به حدی بود که افراد کارهایی را می پذیرفتند که قدرت و توان انجام آن را داشتند و رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم از سپردن کارهایی که در توان و مدیریت آنها نبود منع می کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا
بستن