اهل سنت ایرانخطبه های جمعه

مولانا ساداتی: نظارت بر تمام حوزه های درمانی کشور از سوی مسولان مربوطه لازم است

مولانا ساداتی: نظارت بر تمام حوزه های درمانی کشور از سوی مسولان مربوطه لازم است IMG 0326 300x225 - مولانا ساداتی: نظارت بر تمام حوزه های درمانی کشور از سوی مسولان مربوطه لازم است

*کاندیدی که مورد سوء استفاده اطرافیان قرار گیرد نمی تواند استقلال داشته باشد

*بعد از برجام فرمان نه ماده ای رهبری واقتصاد مقاومتی در دستور کار دولتمردان قرار گیرد

*کشتار بی رحمانه در نیجریه همانند کشتارها و فجایع در دیگرسرزمینها بسیار ناگوار است

*کاخ نشینان به فکر کوخ نشینان باشند تا شاهد ضایع شدن استعدادها و مغزهای متفکر نباشیم

*برپایی بیمارستان صحرایی در مناطق محروم از خدمات قابل تقدیر سپاه پاسداران است

مولانا عبدالصمد ساداتی با بیان اینکه نظارت بر تمام حوزه های درمانی کشور از سوی مسولان مربوطه لازم است ، ازعدم واکنش وزیر بهداشت نسبت به حادثه ناگوار جداشدن سرنوزاد و فوت مادر در استان سیستان و بلوچستان گلایه نمود و اظهار داشت: بعد از گذشت بیش از یک هفته ، مسئولین مربوطه و حتی وزیر بهداشت در قبال این حادثه مهم ناگوار واکنشی نشان نداده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت ،امام جمعه اهل سنت سراوان در خطبه های نمازجمعه این هفته (۲۷آذرماه۹۴) ابراز داشت: امیدواریم که اینگونه موارد از مجرای قانونی رسیدگی شود و آنچه واقعیت است به صورت رسمی به گوش مردم برسد و نیز با نظارت و رسیدگی ازنگرانی در چنین موارد تاسف بار، اطمینان حاصل گردد.
مولانا ساداتی همچنین به موضوع بازداشت مریض به علت نداشتن هزینه معالجه که مطرح بوده به تماس تلفنی آقای دکتر ضاربان ریاست محترم دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر که در این مورد با وی داشتند اشاره نمود و عنوان کرد: طبق توضیح ریاست محترم دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر، مبالغی که برای بیمار هزینه شده بنا به طرح سلامت رایگان بوده و مرخص شده است، بازداشت و حبس مریض از ناحیه بیمارستان نبوده بلکه در اختیار نیروی انتظامی به دلایلی بوده است.

*کاندیدی که مورد سوء استفاده اطرافیان قرار گیرد نمی تواند استقلال داشته باشد

مولانا ساداتی در ادامه سخنان با اشاره به آغاز ثبت نام انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی بر تائید و معرفی کاندیداهای صالح توسط مسئولین مربوطه به نظارت در انتخابات به ویژه شورای محترم نگهبان تاکید نمود و تصریح کرد: تایید و معرفی داوطلبان صالح برای مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی فقط منحصر به مدرک تحصیلی نباشد زیرا کسانیکه در راس امور کشور قرار می گیرند آگاهی کامل از مسائل سیاسی و اجتماعی و امور بین الملل داشته باشند و توجه به سوابق حال افراد وحتی حامی و اطرافیان کاندیدها مهم هستند.
امام جمعه اهل سنت سراوان خاطرنشان ساخت: کاندیدی که مورد سوء استفاده حامی و اطرافیان قرار گیرد نمی تواند استقلال داشته باشد بلکه تحت نفوذ افکار و القائات دیگران قرارمی گیرد، صاحبان ثروتهای بادآورده با ثروت خود نباید چنین جایگاه هایی را تصرف کنند که سرنوشت کشور و مردم به آن مرتبط است.

بعد از برجام فرمان نه ماده ای رهبری واقتصاد مقاومتی در دستور کار دولتمردان قرار گیرد.

مولانا ساداتی در بخشی از سخنان با اشاره به مسیر طولانی مذاکرات و مختومه شدن پرونده هسته ای ایران اظهار داشت: بسته شدن پرونده هسته ای ایران نتیجه مقاومت و حرکت مردم و دولت در رهنمودهای مقام معظم رهبری است و حقانیت جمهوری اسلامی را ثابت نمود که فعالیت ها در این زمینه صلح آمیز بوده و تحریمهای ظالمانه به علت مسئله هسته ای بهانه ای بیش نبوده است.
امام جمعه اهلسنت سراوان ابراز داشت:امید است بعد از برجام و اجراء آن فرمان نه ماده ای رهبر معظم انقلاب مورد توجه و عمل قرار گیرد و نیز با همه ظرفیتها اقتصاد مقاومتی در دستور کار دولتمردان قرار گیرد.

کشتار بی رحمانه در نیجریه همانند کشتارها و فجایع در دیگرسرزمینها بسیار ناگوار است.

مولانا ساداتی در ادامه طی سخنانی با ناگوار توصیف کردن وقایع اخیر در نیجریه اظهار داشت: کشتار بی رحمانه در نیجریه بسیارناگوار بود همانند کشتارها و فجایع دیگر در سرزمینهای سوریه،یمن،عراق و جاهای دیگر که به اشکال مختلف رخ می دهد .

امام جمعه اهلسنت سراوان افزود:این گونه اعمال مجرمانه تفرقه انگیز از اهداف سلطه جویان استکباری است.

کاخ نشینان به فکر کوخ نشینان باشند تا شاهد ضایع شدن استعدادها و مغزهای متفکر نباشیم.

مولانا ساداتی در قسمتی از سخنان با اشاره به اختراع سیستم خنک کننده هوا در فضای باز توسط کیور احلال زهی یکی دیگر از نابغه های دانش آموز شهرستان سراوان که بعنوان پژوهشگر برتر کشور انتخاب شد اظهار داشت: جای تشکر و تبریک به این دانش آموز عزیز،زحمات خانواده محترم و به ویژه معلمان و معلم دلسوز ایشان وهمچنین مدیریت آموزش و پرورش سراوان را دارد.

مدیر دارالعلوم و امام جمعه اهلسنت سراوان عنوان نمود: در ادوار مختلف شاهد ظهور نخبگانی دراین خطه از کشورمان بوده ایم که با وجود داشتن استعدادها به دلیل فقر وکمبود امکانات آموزشی و فراهم نبودن زمینه ها به این استعدادها بها داده نشده ویا به راههای منحرف سر درآورده اند که لازم است کاخ نشینان به فکر کوخ نشینان باشند تا شاهد ضایع شدن مغزهای متفکرو استعدادهای فوق العاده در استان سیستان و بلوچستان نباشیم.

برپایی بیمارستان صحرایی در مناطق محروم از خدمات قابل تقدیر سپاه پاسداران است

*مولانا ساداتی در پایان با اشاره به آغاز به کاربیمارستان صحرایی توسط سپاه قدس، پنجشنبه آینده در شهرهای سیرکان و جالق اظهار داشت: این بیمارستان مجهز با امکانات مجهز پزشکی تخصصی و فوق تخصصی در بخش های مختلف به صورت رایگان خدمات ارایه می دهد و این یکی از خدمات قابل تقدیر سپاه پاسداران است که در هر چند مدت در جاهای مختلف مناطق محروم استان خدمات قابل تقدیری را انجام داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا