خطبه های جمعه

مولانا عبدالحمید:ایجاد هرگونه ناامنی در استان به ضرر ایران و در جهت منافع استکبار جهانی است

مولانا عبدالحمید:ایجاد هرگونه ناامنی در استان به ضرر ایران و در جهت منافع استکبار جهانی استimages22 - مولانا عبدالحمید:ایجاد هرگونه ناامنی در استان به ضرر ایران و در جهت منافع استکبار جهانی است

امام جمعه اهل‌سنت زاهدان ضمن تاکید بر اهمیت امنیت استان سیستان‌و بلوچستان، در خصوص ایجاد هرگونه ناامنی در استان هشدار دادند و آن را «به ضرر ایران اسلامی» و «در جهت منافع استکبار جهانی و اسرائیل غاصب» دانستند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ندای سنت به نقل از “سنی‌آن‌لاین”، شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در فرازی از سخنان‌شان در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان (مؤرخه ۶ آذر ۱۳۹۴) اظهار داشتند: همه ما می‌بینیم که ناامنی جهان را فراگرفته است. اما این لطف و احسان پروردگار است که در استان و کشور ما امنیت حاکم است، لذاباید شکر این نعمت را به‌جا بیاوریم.

ایشان در ادامه افزودند: بدخواهان و دشمنان ایران اسلامی تلاش می‌کنند تا ایران هم دچار تفرقه و تشتت و ناامنی شود. آنان به‌خاطر منافع خودشان از هر طریق ممکن می‌خواهند در کشور ناامنی ایجاد کنند. اما توجه داشته باشیم که ایجاد هرگونه ناامنی به ضرر ایران اسلامی و در راستای منافع دشمنان و مخالفان جمهوری اسلامی ایران است. استکبار جهانی و اسرائیل غاصب از اختلاف و ناامنی در ایران سود می‌برند. لذا همۀ ما باید مواظب و هوشیار باشیم که در منطقه ناامنی به‌‌وجود نیاید.
امام جمعه اهل‌سنت زاهدان با اشاره به برخی ناامنی‌های اخیر در استان اظهار داشتند: اخیرا گزارش‌هایی از موارد ناامنی و بمب‌گذاری در برخی نقاط استان شنیده‌ایم که این مسأله به شدت ما را نگران کرده است. ما به صراحت اعلام می‌کنیم که مردم استان به هیچ‌کس اجازۀ ناامنی در استان را نمی‌دهند.

ایشان خاطرنشان کردند: الحمدلله امروز در استان سیستان‌وبلوچستان تفاهم وجود دارد. مسئولین استانی انسان‌های مردمی و دوراندیشی هستند. تفاهم و احساس اخوت بین شیعه و سنی استان نیز از هر زمان دیگری بیشتر است. این اخوت و برادری و محبت به نفع مردم استان است که به توسعه و آبادانی و ایجاد اشتغال بیشتر در استان می‌انجامد. این امنیت و اخوت به‌هیچ وجه نباید ضربه بخورد و مختل شود.
مدیریت دارالعلوم زاهدان در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان تاکید کردند: درخواست ما از مردم عزیز استان، اعم از علما، متنفذین، معتمدین، تحصیل‌کردگان و اقشار مختلف مردم آن است که به هیچ کسی اجازه ایجاد ناامنی در استان را ندهند. همچنین خطاب به افرادی که فریب دیگران را خورده‌‌اند می‌گوییم که ایجاد هرگونه ناامنی در استان به ضرر استان و کشور است. اگرچه مردم استان، شیعه و سنی، مشکلات و نگرانی‌هایی دارند، اما هیچکدام از مردم استان، به ایجاد ناامنی و مشکلات در استان راضی نیستند، بلکه می‌خواهند مشکلات استان، نه از راه خشونت و ناامنی، بلکه از راه‌های صحیح و قانونی مورد پیگیری قرار گیرند.
مولانا عبدالحمید در ادامه افزودند: امیدواریم الله تعالی امنیت استان ما را پایدار بدارد و کسی نتواند در امنیت و در بین صف واحد ما خلل ایجاد کند.

**خطیب جمعه اهل‌سنت زاهدان در پایان سخنان‌شان به مناسبت هفتۀ بسیج اشاره کردند و ضمن تبریک و تهنیت این هفته به تمام بسیجیان، خاطرنشان کردند: بسیج یک نیروی مردمی و برخاسته از مردم است. لذا شایسته است که در خدمت ملت و مردم باشند و در راستای سازندگی، کارآفرینی و ایجاد امنیت فعالیت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا