خطبه های جمعه

مولانا عبدالحمید: از فرصت تعطیلات تابستانی برای فرزندان برنامه نامه ریزی کنید

مولانا عبدالحمید: از فرصت تعطیلات تابستانی برای فرزندان برنامه نامه ریزی کنیدmolana 27 1 95 1 320x197 150x150 - مولانا عبدالحمید: از فرصت تعطیلات تابستانی برای فرزندان برنامه نامه ریزی کنید

شیخ‌الاسلام مولانا عیدالحمید در خطبه‌های نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان ( ۱۷ اردیبهست ۱۳۹۵) به مناسبت نزدیک شدن تعطیلات تابستانی،‌ با بیان اهمیت کسب علم‌ودانش، بر ضروروت برنامه‌ریزی صحیح و استفاده از فرصت تعطیلات تابستانی برای آموزش احکام و مسائل عقیدتی به دانش‌آموزان، تاکید کرد.

 مولانا عبدالحمید در جمع نمازگزاران زاهدانی اظهار داشتند: علم‌ودانش مایه ترقی و پیشرفت بشر است. بشر هرچه دارد از تعلیم دارد. همه انبیا و پیامبران الهی معلم بودند. یکی از رسالت‌های انبیا تعلیم بوده است. معلمان نقش حیاتی و مهمی دارند.

ایشان در فرازی دیگر با شاره به این مطلب که در هر زمانی می‌توان برای کسب علم‌ودانش اقدام کرد، خاطرنشان کردند: بسیاری از صحابه زمانی که پا به سن گذاشته بودند، قرآن را حفظ کردند. آنان در سفر و حضر به دنبال یادگیری قرآن بودند. زنان و مردان، پسران و دختران همه در تلاش بودند قرآن را یاد بگیرند.

مولانا عبدالحمید در رابطه با اهمیت کسب علم گفتند: کسی که به راهی می‌رود، لازم است که بلد باشد به کجا می‌رود، همینطور فردی که نماز، روزه، زکات و حج را انجام می‌دهد باید علم آن را داشته باشد تا روش صحیح انجام آنها را بداند. علم شریعت‌ و علم روز هر دو نیاز بشر هستند. دنیا نیاز بشر است و با علم و دانش بهتر می‌توان از دنیا استفاده کرد و دنیا را توسعه داد.

ایشان در ادامه با اشاره نزدیک شدن تعطیلات تابستانی مدارس دولتی و دانشگاه‌ها اظهار داشتند: مدارس دولتی تعطیل می‌شوند و دانشگاه‌ها هم در شرف تعطیلی هستند. در فرصت تعطیلات باید فرزندان شما درس بخوانند و احکام، مسائل اعتقادی و قرآن را یاد بگیرند. برای فرزندان خود برنامه‌ریزی کنید. نباید فرزندان را رها کنید که وقت خود را با تماشای تلویزیون و ماهواره و… تلف کنند. الله متعال به بچه‌ها استعداد و صلاحیت داده است، باید این صلاحیت‌ها در راه صحیح کار گرفته شوند.

مدیریت دارالعلوم زاهدان با تاکید بر ضرورت فراگیری قرآن کریم افزودند: برای یادگیری قرآن برنامه‌ریزی کنیم. همه باید قرآن را یاد بگیرند. تلاوت قرآن مایه خیر و برکت است و سبب تحول و انقلاب در زندگی می‌شود.

حضرت شیخ‌الاسلام در پایان سخنان‌شان از شرکت‌کنندگان بیست‌وپنجمین همایش دانش‌آموختگی طلاب داراالعلوم زاهدان و تمامی دست‌اندرکاران و برگزارکنندگان این همایش باشکوه، که پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت برگزار شده بود، تشکر و قدردانی کردند.

 

منبع:سنی آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا