اهل سنت ایران

مولانا عبدالحمید: به احکام اسلام و سنت های پیامبرعمل کنید

مولانا عبدالحمید: به احکام اسلام و سنت های پیامبرعمل کنید11221422 843573275717758 4297530744492214644 n1 300x200 - مولانا عبدالحمید: به احکام اسلام و سنت های پیامبرعمل کنید

شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید ، مدیر حوزه دارالعلوم و امام جمعه اهلسنت زاهدان درمراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه‌های زاهدان که غروب پنج‌شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ با همکاری دفتر امور دانشجویی دارالعلوم زاهدان، در مسجد جامع مکی برگزار شد طی سخنانی ضمن عرض خوشامد و تبریک به دانشجویان جدیدالورود، جامعه ای را که علم شریعت در کنار علوم دنیوی قرار گیرد بهترین جامعه برشمردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت به نقل از “سنی آنلاین” ،مولانا عبدالحمید  در این مراسم اظهار داشتند:

-‌ شما دانشجویان عزیز به دنبال سرمایه‌‌ای هستید که با دیگر سرمایه‌های دنیا تفاوت دارد، توانایی فکری بالاترین توانائی است.

– هر ملتی که جامع علم دین و دنیا باشد، دنیا و آخرتش ساخته می‌شود. اروپایی‌ها یک علم دارند، می‌بینیم که دنیای‌شان متحول شده است.
– بالاترین توسعه این است که انسان ساخته شود، به وارستگی برسد و محبوب خدا قرار گیرد.

– هدف شما دانشجویان عزیز از فراگیری علم، خدمت به مردم باشد، تنها کسب درآمد هدف نباشد. فقط به فکر راه‌اندازی یک مطب و گرفتن پول از مردم نباشید. منافع کلی را در نظر بگیرید، منافع شخصی نباید هدف باشند. هدف شما خدمت به انسانیت باشد.

– در جامعه‌ای که علم شریعت در کنار علوم دنیوی قرار بگیرد، آن جامعه بهترین جامعه می‌شود. اگر می‌خواهیم متحول شویم، باید به علم شریعت و علم دنیا توجه کنیم.
– رمز پیروزی پیامبر و صحابه در علم بود. پیامبر علمی آورد که با آن انسان‌ها را ساخت و به برکت دین و قدم پیامبر دنیا و آخرت‌شان آباد شد.
– دانشگاه می‌تواند جامعه و مردم را متحول کند، ولی همه نیاز دارند که جلوی قرآن و پیامبر اسلام زانو بزنند تا به جایی برسند.

– شما جوانان حامل پیامی هستید؛ پیامی که از قرآن و پیامبر آن را دریافت می‌کنید. شما برای آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها و تمام جهانیان پیام دارید. باید آنها را به ترقی و پیشرفت دنیا و آخرت دعوت دهید. شما برای آنها پیام ایمان و اخلاق دارید.

– قرآن مجید معجزه جاوید پیامبر است و همه جهانیان را به تحدی می‌طلبید. تمام نیازهای شما در قرآن ذکر شده‌اند.
– باید با الفاظ و معانی قرآن آشنا شوید. این سبب رشد استعداد شما می‌شود.

– به احکام اسلام عمل کنید. بر سنت‌های رسول اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم عامل باشید. به نماز پایبند باشید. در هیچ شرایطی نماز را قضا نکنید. حرمت و کرامت انسان‌ها را در نظر داشته باشید.

– از گناه به شدت پرهیز کنید.

– انسان‌های نیک با الله نزدیک اند و گناهکارن با شیطان نزدیک‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا